Bieg Niepodległości 2021: patriotycznie i na odległość

4 października 2021
Bieg Niepodległości 2021: patriotycznie i na odległość

Początek października to czas planowania ostatnich startów w tym roku. Niestety, z żalem pragniemy poinformować, że w tym roku kalendarz biegów w stolicy nie uwzględnia tradycyjnego Biegu Niepodległości. Co zatem chcemy Wam zaproponować? Przeczytajcie koniecznie.

 

Dlaczego w tym roku nie będzie nam dane spotkać się podczas Biegu Niepodległości? Powodów jest co najmniej kilka, jednak najważniejsze z nich to czas i znaki zapytania.

Czas. Organizacja naszych wydarzeń wymaga kilku miesięcy przygotowań, zdobycia dziesiątek pozwoleń i przygotowania rozwiązań logistycznych zapewniających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz biegaczy. Nie da się tego przygotować z dnia na dzień czy z tygodnia na tydzień. Nie przy imprezie o takiej skali.

Znaki zapytania. Dotyczą one tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Niepewność z tym związana sprawiła, że czas i pole manewru niezbędne do organizacji imprezy zostały zmniejszone poniżej bezpiecznej granicy. Obecne obostrzenia i zasady organizacji imprez obowiązują do końca października (biegi muszą być podzielone na tury po max 500 osób, w odstępach co 15 minut), a rząd powtarza, że może zaostrzyć obostrzenia z dnia na dzień (liczba zakażeń wciąż rośnie), więc nie wiemy, co czeka nas w listopadzie. Nie wiemy, czy organizacja biegu będzie wtedy możliwa czy też zabroniona. Profesjonalizm nie polega na podjęciu się niemożliwych wyzwań. Profesjonalizm polega na racjonalnym i odpowiedzialnym podejściu do rzeczywistości. Obecna rzeczywistość niestety nie pozwala nam na organizację Biegu Niepodległości w terminie 11 listopada z prostego powodu – nie wiemy, czy w listopadzie będzie można bezpiecznie organizować imprezy sportowe z udziałem wielu tysięcy biegaczy.

Ale mamy także pewną nieco pocieszającą wiadomość. Chcemy Wam podziękować za to, że wciąż jesteście z nami i chcecie uczestniczyć w naszych wydarzeniach, czego najlepszym dowodem był 30. Bieg Powstania Warszawskiego. W ramach podziękowań przygotowaliśmy specjalny medal, który będziecie mogli zdobyć 11 listopada. W jaki sposób? Bardzo prosty. Wystarczy, że tego dnia wykonacie swój biegowy trening na dystansie 10 km, zarejestrujecie się w udostępnionej przez nas aplikacji i zaimportujcie do niej plik z Waszej aktywności.

Medal to nagroda dla Was – nie musicie za nią płacić. Po Waszej stronie będzie należało odebranie medalu osobiście z naszej warszawskiej siedziby lub ewentualnie pokrycie kosztów wysyłki kurierem, jeśli się na to zdecydujecie.

Szczegóły wydarzenia już wkrótce!

Tymczasem... bądźcie zdrowi i aktywni. Do zobaczenia i usłyszenia.

zespół AKTYWNEJ WARSZAWY