31. edycja Biegu Powstania Warszawskiego za nami

4 sierpnia 2022
31. edycja Biegu Powstania Warszawskiego za nami

W sobotni wieczór 30 lipca 6499 osoby przekroczyły metę 31. Biegu Powstania Warszawskiego, tuż przed 78. rocznicą wybuchu zrywu stolicy przeciwko okupantowi, w sierpniu 1944 r.

Powstańcy na podeście startowym

Razem z Powstańcami - prof. Leszkiem Żukowskim i Jerzy Mindziukiewicz - biegaczy dopingowała wiceprezydent Renata Kaznowska, dyrektorzy Biura Sportu i Rekreacji Janusz Samel i Dorota Ognicha oraz zastępca dyrektora AKTYWNEJ WARSZAWY Katarzyna Łęgiewicz.

Zwycięzcy i zwyciężczynie, wyniki

W biegu na 5 kilometrów najszybszy wśród mężczyzn był Krzysztof Wasiewicz, który uzyskał czas 15 minut i 9 sekund. Najlepszy wynik wśród Pań osiągnęła Sabina Jarząbek wbiegając na metę z czasem 17 minut i 22 sekund. Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Mariusz Giżyński uzyskując czas 31 minut i 24 sekundy. Najszybszą kobietą na tej trasie okazała się Iwona Bernardelli – jej wynik to 34 minuty i 16 sekund.

Szczegółowe wyniki można sprawdzić na: https://live.sts-timing.pl/bpw/

Wyjątkowa oprawa

Zawsze także i tym razem biegowi towarzyszyła wyjątkowa oprawa: obecność Powstańców, którzy pozdrawiali startujących, palące się znicze rozstawione na trasiei grupy rekonstrukcyjne. Bieg Powstania Warszawskiego to także lekcja historii, na trasie biegu znajduje się kilkanaście miejsc ważnych z punktu widzenia przebiegu zrywu w 1944 r. Biegacze wystartowali z Placu Krasińskich, gdzie znajduje się Pomnika Powstania Warszawskiego. Z kolei na boisku obecnego stadionu przy ul. Konwiktorskiej 6 (okolice mety biegu) walczyły bataliony „Zośka” i kompania „Zemsta”.

„Cześć i chwała Bohaterom!” – to hasło niosło się przez Warszawę w sobotni wieczór w hołdzie Powstańcom. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowego święta i dziękujemy, że byliście z nami!

Pobiegnij z nami w Lesie Bielańskim!

Zanim do końca opadną emocje po Biegu Powstania Warszawskiego, zapraszamy na bieg „Szlakiem kolorów jesieni” czyli bezpłatny bieg będący połączeniem rywalizacji sportowej, czasu spędzonego z bliskimi oraz edukacji (warsztatów, gier, zabaw) na temat zielonego oblicza Warszawy.

Zapisy już od 19 sierpnia!

Szczegóły: TUTAJ