30. Bieg Powstania Warszawskiego. Sprawdź, o której startujesz

27 lipca 2021
30. Bieg Powstania Warszawskiego. Sprawdź, o której startujesz

Prezentujemy Państwu podział na tury startowe 30. Biegu Powstania Warszawskiego.

[Kliknij PDF na dole strony]

Kilka ważnych informacji z tym związanych, przeczytajcie je Państwo koniecznie:

1. Przy nazwisku każdego zapisanego (lub samym numerze startowym, jeśli podczas zapisu uczestnik nie zaznaczył zgód RODO) widnieje godzina startu. Można ją też sprawdzić na swoim koncie w naszym systemie zapisów. Będzie ona także naniesiona ręcznie na numer startowy przez obsługę Biura Zawodów.
W sobotę 7 sierpnia do strefy startu porządkowi będą wpuszczać jedynie osoby z numerami startowymi i właściwą dla danej tury godziną (spiker ją wywoła kilkukrotnie). Apelujemy o niespóźnianie się (!). Każdy kto przyjdzie wcześniej będzie miał miejsce i okazję dobrze się rozgrzać albo po prostu spędzi czas z innymi biegaczami na świeżym powietrzu.

2. Podział na tury wynika z rządowego rozporządzenia, które tylko nieznacznie poluzowało obostrzenia w realizacji imprez sportowo-rekreacyjnych. Aby bieg w centrum Warszawy w ogóle się odbył, musieliśmy się dostosować do tych obostrzeń.

3. Biegniemy w odstępach co 15 minut, bo tak stanowią przepisy. Zdajemy sobie sprawę, że część z Państwa może być niezadowolonych z godziny startu i innych rozwiązań. Bierzemy za to odpowiedzialność, ale niestety w tym roku nie możemy pozwolić sobie na elastyczność.

4. Dlaczego trzymamy się tych przepisów, skoro mogą wydawać się uciążliwe i łatwiej byłoby przymknąć na nie oko? Bo nie odpowiadamy wyłącznie za siebie jako organizatorów, ale także za tysiące biegaczy z całej Polski, którzy tego dnia będą startować w Warszawie ku pamięci Powstańców.
Bieg zawsze może zostać odwołany lub przerwany przez służby. Dlatego każda osoba, która nie będzie stosowała się do naszych poleceń i zapisów regulaminu będzie usuwana z trasy lub/i dyskwalifikowana. Będziemy działać stanowczo, bo nie chcemy nikomu z zewnątrz dać pretekstu do zamknięcia imprezy.

5. Liczymy, że rządzący dostrzegą, że biegi uliczne można przeprowadzać zgodnie z przepisami i rygorem sanitarnym. Dzięki temu będziemy mogli zaprosić Państwa także na 32. Bieg Niepodległości (pamiętacie jeszcze tę wielką, biało-czerwoną flagę na al. Niepodległości?).

Stąd nasza prośba i apel do wszystkich: pamiętajcie, że ten rok jest wyjątkowy, więc wyjątkowe są zasady, ale naszym celem jest powrót do biegania tradycyjnego, a nie zawody wirtualne w listopadzie.

Do zobaczenia już niedługo!

Pliki do pobrania: