Stołeczne Centrum SportuAKTYWNA WARSZAWA

Bieg Powstania Warszawskiego

Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego: pamiętamy i biegamy

W ostatni weekend lipca symbolicznie wystartuje impreza "na nowe czasy", ale z odniesieniem do przeszłości: Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego.

Kultowy Bieg Powstania Warszawskiego tym razem na odległość

Celem organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ imprezy jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku, jak również integracja biegowej społeczności nie tylko w Warszawie, ale w całym kraju.

Do udziału zachęcamy wszystkich: wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia. Liczy się idea przewodnia: w ramach sportowego wyzwania, ale bez rywalizacji; z odniesieniem historycznym, ale i w duchu dobrej zabawy z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa.

 

BEZPŁATNA REJESTRACJA --> TUTAJ

 

ZASADY WIRTUALNEGO BIEGU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

 

  1. Wirtualny Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2020 r. To jedyny oficjalny bieg organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, inicjatora Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.
  2. Celem Wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego jest uhonorowanie powstańców warszawskich oraz bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku, jak również integracja biegowej społeczności nie tylkow Warszawie, ale w całym kraju.
  3. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować na stronie https://tiny.pl/7dlkk
  4. Rejestracja jest bezpłatna.
  5. Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na profilu AKTYWNEJ WARSZAWY w serwisie Facebook: https://tiny.pl/7c7nw, gdzie publikowane są szczegóły organizacyjne dotyczące biegu.
  6. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Biorąc udział w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego należy pamiętać o wymaganych podczas epidemii środkach ostrożności oraz zaleceń co do m.in. dystansu społecznego i zachowania w przestrzeni publicznej.
  7. Znak Polski Walczącej, czyli popularna „kotwica” jako trasa biegu, dystans 5 lub 10 kilometrów wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania Warszawskiego, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych, bieg wieczorem, a może szybkie 1944 metrów na bieżni? Odniesienia historyczne i te nawiązujące do tradycyjnych edycji BPW mile widziane.
  8. Wybrany dystans pokonujemy wyłącznie biegiem. Niedopuszczalna jest jazda na hulajnodze lub rowerze. Jesteśmy uczciwi – wobec innych i siebie.
  9. Bądźmy widoczni! Pamiętaj o hasztagach: #wirtualnybpw i #aktywnawarszawa. Stwórzmy razem biegową społeczność, która w sportowy sposób chce uhonorować wydarzenia roku 1944.
  10.  Najciekawsze relacje (zdjęcia, screeny z aplikacji, filmiki, grafiki z ciekawym kształtem trasy) będą nagrodzone upominkami od Sponsorów i Partnerów. Oceniać będziemy relacje publikowane w wydarzeniu na FB (https://tiny.pl/7c7nw), koniecznie z hasztagiem #wirtualnybpw.

 

Serce dla powstańców

O tym, że biegacze mają gest nie trzeba nikogo przekonywać. Zatem przy okazji organizacji wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego zachęcamy do wsparcia jednej z instytucji kombatanckich, które od lat pomagają powstańcom warszawskim. Szczegóły ujawnimy wkrótce!

To zresztą nie koniec niespodzianek związanych z tegorocznym Wirtualnym Biegiem Powstania Warszawskiego.

Nagrody za relacje

Najciekawsze relacje ze „startu” w Wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego, wzorem poprzedniej inicjatywy AKTYWNEJ WARSZAWY – Biegu bez limitu, który został bardzo dobrze przyjęty – organizatorzy będą nagradzać upominkami od partnerów i sponsorów.
W ich gronie znajdują się: Sponsor Strategiczny – PKO Bank Polski, Partner Techniczny - Adrunaline, a także Partnerzy i Sponsorzy: Elektrownia Powiśle, Fit Adept, Chude Ciacho i Muzeum Powstania Warszawskiego.

O aktywnościach i inicjatywach naszych Sponsorów i Partnerów będziemy informować w social mediach i na naszej stronie internetowej.

 

BEZPŁATNA REJESTRACJA --> TUTAJ

Aktualności

Zamów nasz newsletter

Stołeczne Centrum Sportu
AKTYWNA WARSZAWA

ul. Rozbrat 26, 00 - 429 Warszawa
NIP 526-25-19-160 | Regon 017189671

CENTRALA RECEPCJA O/ROZBRAT 26:
tel: 22 162 72 00
rozbrat@aktywnawarszawa.waw.pl

DZIAŁ MARKETINGU:
tel: 22 162 72 17
marketing@aktywnawarszawa.waw.pl

SEKRETARIAT:
tel: 22 162 72 09
biuro@aktywnawarszawa.waw.pl

Strona główna