Stołeczne Centrum SportuAKTYWNA WARSZAWA

Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg Powstania Warszawskiego wraca na ulice stolicy, oddamy hołd Bohaterom

W sobotę, 7 sierpnia, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią odbędzie się 30. Bieg Powstania Warszawskiego - jeden z nieodłącznych elementów obchodów rocznicowych. Mamy nadzieję, że Warszawa ponownie stanie się biegową stolicą Polski, zaś biegacze w świetle płonących zniczy uczczą pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku.

Poniżej najważniejsze informacje.
 
TERMIN BIEGU: 7 sierpnia 2021 r.
ZAPISY: od wtorku 6 lipca o godz. 10:00 - TUTAJ
Nie przewidujemy zapisów stacjonarnych w biurze zawodów. Zapis jest skuteczny, tylko po podaniu wszystkich wymaganych danych i wniesieniu opłaty. Zachęcamy, aby zawczasu stworzyć sobie konto użytkownika w naszym systemie, a 6 lipca jedynie się do niego zalogować. Dane na listach startowych i tych z wynikami będą widoczne wyłącznie, gdy osoba zapisująca się zatwierdzi odpowiednie zgody.
OPŁATY: 60 zł przez pierwsze dwa dni, następnie od 8 lipca - 70 zł. Z opłat zwalniamy seniorów, którzy najpóźniej w dniu biegu ukończą 70 lat.
TRASA: 10-km trasa przebiegać będzie ulicami Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, nastepnie skręt w ul. Browarną, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w ulicę Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ulicy Konwiktorskiej. Limit na pokonanie tego dystansu wynosi 1,5 godziny. Nie będzie trasy na 5 km.
LIMIT: w tym roku bieg zostanie podzielony zgodnie z rządowym rozporządzeniem na 8 tur każda po 500 osób maksymalnie. Niedozwolone będzie zmienianie przyznanej tury bez zgody Organizator. Biegacz/ka, którzy się tego dopuszczą mogą zostać wykluczeni z biegu lub zdyskwalifikowani.
TURY: osiem tur startowych zostanie wypuszczonych na trasę w odstępach co 15 minut, biegacze są proszeni o stawienie się na starty wyłącznie na swoją turę. Będą identyfikowaniu po numerze startowym, na którym znajdzie się numer tury i/lub jej kolor. Porządkowi będę zezwalali na wejście start tylko osoby z właściwym numerem startowym. Nie przewidujemy zmiany tur startowych ani rozpatrywania indywidualnych próśb.
ZASZCZEPIENI: nie zamierzamy dzielić szczepionych i niezaszczepionych, biegniemy wspólnie, ale każdy kto w biurze zawodów dobrowolnie okaże kod QR lub zaświadczenie będzie przez nas jedynie policzony (nie gromadzimy jego danych) jako zaszczepiony i dostanie bonus w biurze zawodów podczas okazywania pakietu startowego. Po co nam liczba zaszczepionych? Gdy znowu nagle, jak do tej pory bywało zmieni limity osób na imprezach sportowych, zaszczepieni nie będą się do niego wliczać.
KOSZULKA i MEDAL: koszulkę znajdziecie w pakiecie startowym. Zaprezentujemy ją na FB i www podobnie jak medal, który trafi już tylko do tych, którzy 7 sierpnia przekroczą linię mety. Preferowany rozmiar koszulki będzie można podać przy zapisie.
KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ: każdy w dobrym stanie zdrowia, kto najpóźniej w dniu biegu skończy 15 lat.
BIURO ZAWODÓW i PUNKT WYDAWANIA PAKIETÓW STARTOWYCH: będzie mieścić się w budynku AKTYWNEJ WARSZAWY przy ul. Rozbrat 26 w Warszawie (sala konferencyjna – pokój 109):

a) w dn. 3-5.08.2021 w godz. 15:00-19:00;
b) w dn. 6.08.2021 w godz. 10:00-20:00;
oraz w dniu Biegu, tj. 7 sierpnia 2021r., w Ośrodku Polonia, przy ul. Konwiktorskiej 6, w godz. 15:00 – 18:30.

Zachęcamy, aby odbierać pakiety jak najwcześniej, aby uniknąć kolejek.

Aktualności

Zamów nasz newsletter

Stołeczne Centrum Sportu
AKTYWNA WARSZAWA

ul. Rozbrat 26, 00 - 429 Warszawa
NIP 526-25-19-160 | Regon 017189671

CENTRALA RECEPCJA O/ROZBRAT 26:
tel: 22 162 72 00
rozbrat@aktywnawarszawa.waw.pl

DZIAŁ MARKETINGU:
tel: 22 162 72 17
marketing@aktywnawarszawa.waw.pl

SEKRETARIAT:
tel: 22 162 72 09
biuro@aktywnawarszawa.waw.pl

Strona główna