TRASA 32. BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI: Bieg 10 km, Nordic Walking 6,5 km, Mila Niepodległości 1918 m

27 października 2022
TRASA 32. BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI: Bieg 10 km, Nordic Walking 6,5 km, Mila Niepodległości 1918 m

Start i meta biegów tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki.
Biegacze (czerwone strzałki) będą przemieszczać się właśnie Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót dla dystansu 10 km nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej i… do pokonania zostanie już tylko dystans przebyty dotychczas, jedynie w przeciwnym kierunku. Możliwość osiągania wymarzonych rezultatów ułatwiają również liczne strefy startowe podzielone według czasów. Ze względu na fakt, że trasa przebiega głównymi ulicami stolicy, na każdym jej fragmencie można liczyć na gorący doping licznych kibiców.

W ramach 32. Biegu Niepodległości, obok biegu głównego na 10 kilometrów, odbędą się także zawody nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz biegi dla dzieci w wieku 10-14 lat w ramach Mili Niepodległości. Mila rozegrana zostanie na symbolicznym dystansie 1918 metrów.

W zależności od pokonywanego dystansu, zawodnicy mają do pokonania „nawrotkę” w innym miejscu. Uczestnicy nordic walking – na wysokości ul. Koszykowej (niebieskie strzałki), zaś młodzi biegacze na 1 milę – na wysokości ul. Nowolipie (żółte strzałki).