Ile sił w głowie

Ile Sił w głowie

Oto on – pierwszy psychologiczny poradnik dla biegaczy! To książka, która otwiera przed nami tajemnice psychiki sportowca. Bo biegamy nie tylko ciałem, ale też głową – a jak ją wytrenować, by nie pozwalała nam się poddać, kiedy robi się ciężko? Przedstawiamy niezastąpioną pozycję dla początkujących i zaawansowanych! 

„Ile Sił w głowie” – Grzegorz Więcław

Opis

Oto on – pierwszy psychologiczny poradnik dla biegaczy! To książka, która otwiera przed nami tajemnice psychiki sportowca. Bo biegamy nie tylko ciałem, ale też głową – a jak ją wytrenować, by nie pozwalała nam się poddać, kiedy robi się ciężko? Przedstawiamy niezastąpioną pozycję dla początkujących i zaawansowanych! 

Czego nauczysz się z “Ile sił w głowie”?

 • jak wyrobić w sobie nawyk biegania,
 • jak szukać motywacji i determinacji,
 • jak skupić uwagę,
 • jak ćwiczyć pewność siebie,
 • jak radzić sobie z przeszkodami podczas zawodów, m.in. bólem i "ścianą",
 • jak oswoić przedstartowe emocje,
 • jak przyjmować porażki,
 • jak poradzić sobie mentalnie z kontuzją,
 • jak wykorzystać muzykę podczas treningu.

A przede wszystkim dowiesz się, jakie techniki stosować, by nauczyć się tego wszystkiego w praktyce!

Ponadto autor wyjaśnia:

 • czym właściwie są słynne endorfiny,
 • czy można pomóc sobie w osiągnięciu stanu przepływu, czyli "flow",
 • co może być motywacją zewnętrzną,
 • jak znaleźć równowagę w życiu biegowym.

...i rzuca garść inspiracji! 

Dzięki czytelnym wykresom i tabelom, książkowa wiedza łatwiej się przyswaja, a czas spędzony nad lekturą mija zdecydowanie za szybko.

Opinie o książce:

Michał Walczewski maratonypolskie.pl "Jeżeli przebiegliście swój pierwszy maraton, to niech Wam się nie wydaje, że najgorsze już za Wami. Zazwyczaj w debiucie maratońskim biegniemy ostrożnie - tak, by dobiec. Wasza kariera właśnie się zaczyna, i uwierzcie mi - teraz będzie już tylko gorzej! Pokonywanie kolejnych barier, walka o nowe życiówki, maratońska ściana, zniechęcenie, porażki i kontuzje. W kolejnych etapach maratońskiego życia trzeba czegoś więcej niż tylko systematycznego treningu i zagryzania zębów. Trzeba głowy. I w tym właśnie elemencie, często niedocenianym lub pomijanym, pomóc Wam może ta książka. Pamiętajcie: samo ciało nie biega, ktoś musi nim jeszcze kierować!"

Marek Olszewski 3dvsn.com "Sukces w sporcie to wytrenowane ciało i przygotowana do wyzwań głowa. Ta książka nakieruje Cię i pokaże niezbędne narzędzia w dążeniu do sportowych marzeń."

Mateusz Jasiński trenerbiegania.pl "W jaki sposób uczy się nasz mózg? Bez odpowiedzi na to pytanie trudno świadomie podchodzić do procesu rozwoju. Bez świadomości miotamy się w życiu jak chorągiewki na wietrze. Głos w Twojej głowie prawie nigdy nie ustaje i to on w dużej mierze wpływa na decyzję większości z nas. A czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego myślisz w taki, a nie inny sposób? Umiejętność okiełznania własnych myśli i uświadomienie sobie faktu, że to MY sami możemy rządzić myślami, a nie one nami, ZMIENIA życie. W głowie mamy mnóstwo sił, dlatego jestem ogromnie wdzięczny za tę pozycję, która przedstawia konkretne wskazówki, jak się do niej dokopać."

Paweł Matysiak pawelbiega.pl "Osobiście najlepiej wspominam nie te zawody, które ukończyłem w zakładanym czasie, a te, gdzie do samego końca oprócz mięśni wytrzymała także moja głowa. Ta książka nie zagwarantuje Ci, że odniesiesz sukces, a Twoja psychika wytrzyma każde zawody. Da Ci jednak odpowiednie podstawy i narzędzia, aby móc nad tym pracować. Trzymasz w ręku kompleksowy poradnik, który prostym językiem zabierze Cię w świat psychologii sportu."

Bartosz Nowicki medalista HME na 1500m "Głowa jest jak kierowca bolidu. Możesz mieć w samochodzie znakomity silnik i fantastyczne parametry, ale bez kierowcy nigdzie nie pojedziesz. Wszyscy mamy takiego wewnętrznego kierowcę. Czasem wygrywa, czasem nie, ale cały czas ciągnie nas naprzód. Możesz się wiele o nim nauczyć, lepiej go poznać oraz ćwiczyć. Chcesz? Czytaj, ucz się i trenuj!"

Link: https://sklep.treningbiegacza.pl/pl/p/Ile-sil-w-glowie-psychologiczny-niezbednik-biegacza/111