Bieg Niepodległości – Bieg po nowe życie DKMS!

20 października 2022
Bieg Niepodległości – Bieg po nowe życie DKMS!
32. Bieg Niepodległości to okazja nie tylko do tego, by zakończyć sezon biegowy, ale też zrobić coś dobrego! W strefie zawodów będziecie mogli znaleźć czerwony namiot Fundacji DKMS, gdzie będą na Was czekać wolontariusze. Na stanowiskach będziecie mogli zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku kostnego.

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Jej misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 14 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 800 000 potencjalnych Dawców, z czego ponad 11 tys. osób stało się już Dawcami faktycznymi i pomogło Pacjentowi wymagającymi przeszczepu szpiku lub komórek macierzystych.

Na stanowisku wolontariusze udzielą wszystkich informacji jak wygląda rejestracja oraz dalszy proces ratowania życia Pacjenta!