Bieg Niepodległości 2020: ZASADY ZABAWY

19 października 2020
Bieg Niepodległości 2020: ZASADY ZABAWY

ZASADY BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W 2020 r.

 

 1. Wirtualna zabawa
 1.  Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku w dniach 11-15 listopada, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną i ograniczenia z nią związane, nie będzie miał formuły biegu masowego z 10-kilometrową trasą, lecz wirtualnej zabawy.
 2.  Oznacza to, że nie będzie wspólnego startu ani mety, a wszelkie aktywności powinny być zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania pandemii COVID-19.
 3.  Zabawa nie polega na rywalizacji ani oficjalnym współzawodnictwie, nie będzie tworzona ani upubliczniana klasyfikacja wyników.
 1. Rekomendowane miejsca do biegania
 1.  Nie ma wyznaczonych miejsc do udziału w wirtualnej zabawie.
 2.  Rekomendujemy bieganie w lasach, w parkach oraz w przestrzeniach otwartych, a także unikanie zgromadzeń, wybieranie tras, które pozwalają na uprawianie sportu z zachowaniem bezpiecznego dystansu społecznego.

 

 1. Obostrzenia związane ze stanem epidemii
 1.  Osoby, które zdecydują się wziąć udział w zabawie powinny bezwzględnie przestrzegać obostrzeń związanych z objęciem całego terenu RP tzw. „strefą czerwoną” oraz ograniczeniami wynikającymi z rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z późn. Zm.
 2.  Podczas biegania i każdej innej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i miejscach publicznych rekomendujemy korzystanie z powszechnie znanych środków bezpieczeństwa sanitarnego i zachowanie należytej ostrożności (zalecany dystans społeczny, nie rekomendujemy biegania grupą).
 1. Udział indywidualny
 1.  W Biegu Niepodległości w 2020 r. mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i poziom wytrenowania, pod warunkiem, ze pozwala na to ich stan zdrowia i samopoczucie oraz nie otrzymali pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub nie mają charakterystycznych dla niego objawów.
 2.  Mile widziany jest bieg w jednej z koszulek z poprzednich edycji Biegu Niepodległości (tradycyjnie białej lub czerwonej), a także w maseczce lub chuście, jeśli trasa biegu obejmuje inną przestrzeń publiczną niż lasy i parki. Jeśli zdecydujecie się na bieg w naszych koszulkach, koniecznie pokażcie to w relacjach fotograficznych i filmowych w naszym fejsbukowym wydarzeniu!
 3.  Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA czeka na relacje z trasy (zdjęcia, wideo etc.) z hashtagiem #biegniepodleglosci2020 oraz #pkobiegajmyrazem zamieszczone w dniach 11-15 listopada na wydarzeniu FB.

 

 1. Wyzwanie drużynowe
 1.  Specjalne zaproszenie do udziału w zabawie kierowane jest do drużyn: formalnych, jak kluby sportowe i teamy biegowe oraz nieformalnych, jak grupy znajomych czy bliskich.
 2.  Wyzwanie polega na przebiegnięciu przez wszystkie zgłoszone drużyny w dniach 11-15 listopada co najmniej 3 511 kilometrów, bo tyle wynosi suma długości granic Polski.
 3.  Każda z drużyn powinna wyznaczyć Kapitana odpowiedzialnego za kontakt z Organizatorem, zgłoszenie Drużyny oraz przesłanie potwierdzenia realizacji wykonania Wyzwania.
 4.  Drużynę zgłasza Kapitan pisząc mail na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl.
 5.  Aby zgłoszenie było uznane za poprawne, Kapitan powinien dołączyć do wiadomości wypełnioną ankietę pobraną ze strony organizatora, można też jej treść skopiować i uzupełnić w mailu.
 6.  Na zgłoszenia Drużyn czekamy do 10.11.2020 do godziny 12:00.
 7.  Drużyny, które zgłoszą udział do 23.10.2020 i znajdą się w gronie 30 pierwszych zarejestrowanych otrzymają od AKTYWNEJ WARSZAWY flagę Polski.
 8.  Czas na realizację Wyzwania Drużynowego to aż 5 dni: od środy 11.11.2020 do niedzieli 15.11.2020 r. do północy.
 9.  Można biegać codziennie! Zadeklarowany przez Kapitana dystans członkowie Drużyny powinni przebiec w wybranym przez siebie miejscu i w dowolnej konfiguracji kilometrażu. Wybiegana liczba kilometrów może być, oczywiście, większa od liczby zadeklarowanej.
 10.  Relacje należy zamieszczać na facebookowym wydarzeniu używając hashtagu #biegniepodleglosci2020.
 11.  Będzie nam bardzo miło, jeśli pobiegniecie w białych i czerwonych koszulkach z poprzednich edycji Biegu Niepodległości organizowanego przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ i uwiecznicie to w relacjach fotograficznych i filmowych.
 12.  Kapitan ma czas na przesłanie potwierdzenia realizacji Wyzwania Drużynowego do wtorku 17.11.2020 r. do godziny 23:59. Czekamy na maila wysłanego na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl. W tytule należy wpisać: Bieg Niepodległości 2020: przebiegnięte km przez [tu nazwa drużyny].