Uprawiasz sport regularnie, a może dopiero zamierzasz rozpocząć treningi?

4 maja 2018
Uprawiasz sport regularnie, a może dopiero zamierzasz rozpocząć treningi?

Uprawiasz sport regularnie, a może dopiero zamierzasz rozpocząć treningi? Czy wiesz, jakiemu wysiłkowi fizycznemu jest w stanie podołać Twój organizm? Weź udział w programie Bezpieczne Uprawianie Sportu i wykonaj podstawową diagnostykę kardiologiczną.

Badania laboratoryjne wykonywane w ramach programu umożliwiają jakościową i ilościową ocenę składu krwi obwodowej, która może pozwolić na wcześniejsze wykrycie wielu chorób i jednocześnie dostarcza informacji o funkcjonowaniu całego organizmu. Jednym z elementów programu jest również ocena podstawowych wskaźników ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz miażdżycy prowadzących do chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kreatyniny pozwala natomiast na podstawową ocenę funkcji nerek.

W ramach programu zostaną także wykonane badania czynnościowe pod kątem sportowym – EKG spoczynkowe, które rejestruje czynność elektryczną serca i pozwala na ocenę jego rytmu i częstości pracy oraz na wykrycie nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Dodatkowo w przypadku braku przeciwwskazań medycznych zostanie także przeprowadzona próba wysiłkowa, pozwalająca na ocenę wydolności fizycznej organizmu.

Poddając organizm zwiększonemu obciążeniu przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, można lepiej ocenić pracę Twojego serca.

Usługi wchodzące w skład programu:

Badania laboratoryjne

  • morfologia + płytki + rozmaz automatyczny|
  • glukoza na czczo
  • kreatynina
  • Lipidogram

Analiza składu ciała

Badania diagnostyczne

• EKG spoczynkowe
• EKG wysiłkowe wraz z omówieniem wyników, wydaniem zaświadczenia i zaleceń

Idealny pomysł na prezent

Bliska Ci osoba uwielbia wysiłek fizyczny? A jak często odwiedza lekarza, aby skontrolować stan swojego zdrowia i upewnić się, że uprawianie sportu jej nie zagraża? Jeśli uważasz, że zbyt rzadko, podaruj jej program Bezpieczne Uprawianie Sportu.

Zanim zainwestujesz w sprzęt sportowy, zainwestuj w zdrowie.Za program profilaktyczny Bezpieczne Uprawianie Sportu Kardio Sport zapłacisz 249 zł – często sprzęt sportowy kosztuje znacznie więcej.Program realizowany jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Łodzi.

POZNAJ PAKIETY SPORTOWE GRUPY LUX MED