Za nami 30. Bieg Konstytucji 3 Maja. Wróciła Warszawska Triada Biegowa [ZDJĘCIA]

3 maja 2022
Za nami 30. Bieg Konstytucji 3 Maja. Wróciła Warszawska Triada Biegowa [ZDJĘCIA]

Prawie trzy tysiące zawodników przekroczyło metę 30. Biegu Konstytucji 3 maja. Wiosenna pogoda i szybka trasa sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów i biciu rekordów życiowych. Zawody odbyły się na tradycyjnym dystansie 5 km startem i metą na ulicy Myśliwieckiej.

Tuż przed godz. 11:00 uczestnicy, kibice i goście wspólnie odśpiewali hymn, a następnie ruszyli na 5 km, atestowaną przez PZLA trasą prowadzącą z ulicy Myśliwieckiej, Rozbrat, Książęcą, al. Ujazdowskimi, Agrykolą, ul. Szwoleżerów i Kawalerii do finiszu na Myśliwieckiej.

Kto najszybszy, gdzie wyniki

Wśród panów najszybszy (00:15:29) był Taras Telkovsky, który o sekundę wyprzedził Radosława Gromka. Najlepsza wśród pań okazała się Iwona Bernardelli z czasem 16:35.

Szczegółowe wyniki można sprawdzić na http://sts-timing.pl/

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom sportowego święta, które powróciło na ulice Miasta Stołecznego Warszawy po przerwie spowodowanej pandemią.

Biegowa Liga Mistrzów

Jubileuszowy bieg zorganizowały wspólnie Miasto, AKTYWNA Warszawa i Fundacja „Maraton Warszawski”, zaś honorowym starterem była wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Efektem tej współpracy jest m.in. nowa rywalizacja dla stołecznych biegaczy – Liga Mistrzów Warszawy, formuła, która pozwala każdemu biegaczowi na porównywanie swojej formy i umiejętności z innymi biegaczami w swojej kategorii wiekowej.

Do klasyfikacji Ligi Mistrzów Warszawy liczyły się cztery starty z największych stołecznych imprez biegowych. To organizowane przez Fundację czyli Półmaraton i Maraton Warszawski oraz Bieg Konstytucji 3 maja, Bieg Powstania i Bieg Niepodległości.

Regulamin Ligi Mistrzów Warszawy znajduje się tutaj: https://tiny.pl/9s7lj