Aktualności

FMS
13 lipca 2018

Biegaczu zadbaj o zdrowie – wykonaj badania

Zadbaj o zdrowie – skorzystaj ze zniżki i wykonaj badania dla biegaczy
Dla wszystkich uczestników Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości Grupa LUX MED przygotowała specjalną ofertę badań dla biegaczy.

WIĘCEJ

Dołącz do zespołu naszych Wolontariuszy

Poszukujemy Wolontariuszy do pomocy podczas 28 Biegu Powstania Warszawskiego.

WIĘCEJ

Zejście do kanałów specjalnie dla uczestników 28. Biegu Powstania Warszawskiego

Uczestnicy 28. Biegu Powstania Warszawskiego będą mieli szansę wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. Z inicjatywy Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zorganizuje zejście do kanału burzowego przy ul. Karowej. To niecodzienne wydarzenie, które ma na celu pokazanie, jak wyglądały podziemne szlaki, którymi przemieszczali się żołnierze oddziałów powstańczych.

WIĘCEJ

Ostatnie 2000 pakietów na 28. Bieg Powstania Warszawskiego

W błyskawicznym tempie rozchodzą się pakiety startowe na 28. Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 28 lipca na dystansie 5 km (start o godz. 20:30) i 10 km (start o godz. 21:10).

WIĘCEJ
5 lipca 2018

Trening z Historią w Tle: Od Cytadeli do Powiśla [Zdjęcia]

Trening z Historią w Tle: od Cytadeli do Powiśla 04.07.2018
Trasa: PWPW, Stare Miasto, Cytadela, Most Gdański, Most Śląsko-Dąbrowski,
Most Świętokrzyski - Syrenka; Dystans 7,5 km
Fot. Dariusz Wróbel, prowadzenie: Michał Łasiński - Trener biegania

WIĘCEJ

Bezpłatne noclegi na 28. Bieg Powstania Warszawskiego

W Ośrodku Stegny przy ul. Inspektowej 1.
ilość miejsc ogranicyona. 

WIĘCEJ
2 lipca 2018

Trening z Historią w Tle: od Cytadeli do Powiśla, 4 lipca 19.00

AKTYWNA WARSZAWA i Biegam Bo Lubię  zapraszają na kolejną edycję "Treningów z Historią w Tle" przed 28. Biegiem Powstania Warszawskiego. Trenuj i poznawaj historię walk powstańczych w wybranych dzielnicach miasta! Tym razem spotykamy się 4 lipca o godzinie 19.00 przed gmachem PWPW. AKT pierwszy "od Cytadeli do Powiśla".

WIĘCEJ

Zapisz się na zdjęcia z 28. Biegu Powstania Warszawskiego na FotoMaraton.pl

Zapisz się na powiadomienia o Twoich zdjęciach 28. Bieg Powstania Warszawskiego i otrzymaj 10% rabatu na zakup pakietu zdjęć w serwisie Fotomaraton.pl. Wygenerowany kod rabatowy będzie ważny do 6 sierpnia. Zapisz się już teraz! 

WIĘCEJ

1 lipca start zapisów na 28. Bieg Powstania Warszawskiego

Zapisów można dokonywać od dnia 01 lipca od godz. 0:01 drogą internetową na stronie www.aktywnawarszawa.pl

WIĘCEJ

Dlaczego zmieniliśmy trasę?

W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy przebieg trasy na 28. Bieg Powstania Warszawskiego, która wyjątkowo w tym roku została zmieniona. Zmiany te związane są z przedłużającą się przebudową ulicy Miodowej i pl. Krasińskich spowodowaną nieoczekiwanymi znaleziskami archeologicznymi na wysokości Pałacu Krasińskich.

WIĘCEJ

Nowa trasa Biegu Powstania Warszawskiego

Znana jest już nowa trasa tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 28 lipca w Warszawie. W tym roku Biegacze rozpoczną zmagania na błoniach toru łyżwiarskiego Stegny.

WIĘCEJ

Nowość!! Wysyłka kurierska pakietów startowych

Wielkimi krokami zbliża się data kolejnego biegu ze Stołecznym Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. 28 Lipca 2018 r. (sobota) odbędzie się drugi w tym roku bieg z serii Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.

WIĘCEJ
11 maja 2018

Chcesz wiedzieć więcej na temat bezpiecznego biegania?

Pobierz bezpłatny biuletyn i zapoznaj się z poradami specjalistów Grupy LUX MED dla biegaczy.

WIĘCEJ
Porady Trenera i-Sport: Rola kontroli w Twoim planie treningowym
13 marca 2018

Porady Trenera i-Sport: Rola kontroli w Twoim planie treningowym

Rola kontroli w Twoim planie treningowym Jak skutecznie trenować?
Zastanawialiście się kiedyś, na jak wiele sposobów można kontrolować swój plan treningowy? Postępy w wytrenowaniu są o wiele łatwiej mierzalne, gdy kontroluje się przebieg całego procesu poprzez cztery kluczowe metody, które przybliżymy Wam w poniższym artykule!

WIĘCEJ

Porady Trenera I-Sport: Trening siłowy biegacza

Ktoś mógłby powiedzieć: "po co siłownia biegaczowi?" Musimy się w końcu skupić głównie na wytrzymałości albo szybkości. Siłownia równa się przecież duże mięśnie, a nie o to nam chodzi...Takie niestety krążą często stereotypy wśród wielu amatorów.

WIĘCEJ
Marcin Kuriata Dziękujemy
27 listopada 2017

Marcin Kuriata Dziękujemy

Z dniem 30 listopada 2017 r. po ponad 6 latach pracy zakończy współpracę Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez - Marcin Kuriata. Praca Marcina Kuriaty przyczyniła się do rozwoju kultury biegania, a jako współtwórca Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” na stałe wpisał się w historię biegową stolicy. Jego powszechnie znane i cenione zamiłowanie do sportu oraz osiągnięcia w zakresie promowania zdrowego trybu życia w świadomości mieszkańców Warszawy, będzie inspiracją dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. W imieniu Zarządu oraz całego zespołu Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA serdecznie dziękujemy za satysfakcjonującą i owocną współpracę. Życzymy wielu sukcesów na nowej zawodowej ścieżce kariery!

WIĘCEJ
14 września 2017

Start treningowy, kontrolny a docelowy. To twój wybór. Niech będzie świadomy!

Kalendarz startów wypełniony po brzegi?  Każdy nadchodzący weekend to widmo skrupulatnego szykowania stroju startowego, butów, żeli,  i innych niezbędnych rzeczy, aby móc ponownie stanąć na linii startu?
Czy każdy swój weekendowy start traktujesz jako trening czy być może jako kolejny swój cel i walkę o poprawę, urwanie tych kilku- kilkunastu sekund?
Czas na chwilę zadumy i refleksji jest właśnie teraz. A gdy wyrwiecie się już z otchłani myśli  przeczytajcie słów kilka, o tym na czym polegają zasadnicze różnice pomiędzy startem treningowym, kontrolnym a  docelowym.

 

WIĘCEJ
1 sierpnia 2017

Uczcili pamięć o bohaterskich powstańcach Warszawy!

Żołnierze VI zm. PKW Afganistan RSM w dn. 28 lipca 2017 r. w bazie TB Gamberi
w Afganistanie wzięli udział w „27 Biegu Powstania Warszawskiego”, który miał na celu uczczenie powstania rozpoczętego 1 sierpnia 1944 roku w okupowanej przez nazistów Warszawie. Na te okazję specjalnie do bazy w prowincji Laghman przybyli polscy żołnierze z innych miejsc pełnienia służby w Afganistanie z Dowódcą VI zm. płk Piotrem Fajkowskim na czele.

WIĘCEJ
31 lipca 2017

Fotorelacja 27. Bieg Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2017 będziemy obchodzić 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wczoraj wieczorem w Warszawie biegacze uczcili to wydarzenie startując w 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Ulice Warszawy, którymi prowadził bieg wypełniło ponad 10 000 miłośników biegania.
WIĘCEJ