Aktualności

11 maja 2018

Chcesz wiedzieć więcej na temat bezpiecznego biegania?

Pobierz bezpłatny biuletyn i zapoznaj się z poradami specjalistów Grupy LUX MED dla biegaczy.

WIĘCEJ
Porady Trenera i-Sport: Rola kontroli w Twoim planie treningowym
13 marca 2018

Porady Trenera i-Sport: Rola kontroli w Twoim planie treningowym

Rola kontroli w Twoim planie treningowym Jak skutecznie trenować?
Zastanawialiście się kiedyś, na jak wiele sposobów można kontrolować swój plan treningowy? Postępy w wytrenowaniu są o wiele łatwiej mierzalne, gdy kontroluje się przebieg całego procesu poprzez cztery kluczowe metody, które przybliżymy Wam w poniższym artykule!

WIĘCEJ

Porady Trenera I-Sport: Trening siłowy biegacza

Ktoś mógłby powiedzieć: "po co siłownia biegaczowi?" Musimy się w końcu skupić głównie na wytrzymałości albo szybkości. Siłownia równa się przecież duże mięśnie, a nie o to nam chodzi...Takie niestety krążą często stereotypy wśród wielu amatorów.

WIĘCEJ
Marcin Kuriata Dziękujemy
27 listopada 2017

Marcin Kuriata Dziękujemy

Z dniem 30 listopada 2017 r. po ponad 6 latach pracy zakończy współpracę Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez - Marcin Kuriata. Praca Marcina Kuriaty przyczyniła się do rozwoju kultury biegania, a jako współtwórca Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” na stałe wpisał się w historię biegową stolicy. Jego powszechnie znane i cenione zamiłowanie do sportu oraz osiągnięcia w zakresie promowania zdrowego trybu życia w świadomości mieszkańców Warszawy, będzie inspiracją dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. W imieniu Zarządu oraz całego zespołu Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA serdecznie dziękujemy za satysfakcjonującą i owocną współpracę. Życzymy wielu sukcesów na nowej zawodowej ścieżce kariery!

WIĘCEJ
14 września 2017

Start treningowy, kontrolny a docelowy. To twój wybór. Niech będzie świadomy!

Kalendarz startów wypełniony po brzegi?  Każdy nadchodzący weekend to widmo skrupulatnego szykowania stroju startowego, butów, żeli,  i innych niezbędnych rzeczy, aby móc ponownie stanąć na linii startu?
Czy każdy swój weekendowy start traktujesz jako trening czy być może jako kolejny swój cel i walkę o poprawę, urwanie tych kilku- kilkunastu sekund?
Czas na chwilę zadumy i refleksji jest właśnie teraz. A gdy wyrwiecie się już z otchłani myśli  przeczytajcie słów kilka, o tym na czym polegają zasadnicze różnice pomiędzy startem treningowym, kontrolnym a  docelowym.

 

WIĘCEJ
1 sierpnia 2017

Uczcili pamięć o bohaterskich powstańcach Warszawy!

Żołnierze VI zm. PKW Afganistan RSM w dn. 28 lipca 2017 r. w bazie TB Gamberi
w Afganistanie wzięli udział w „27 Biegu Powstania Warszawskiego”, który miał na celu uczczenie powstania rozpoczętego 1 sierpnia 1944 roku w okupowanej przez nazistów Warszawie. Na te okazję specjalnie do bazy w prowincji Laghman przybyli polscy żołnierze z innych miejsc pełnienia służby w Afganistanie z Dowódcą VI zm. płk Piotrem Fajkowskim na czele.

WIĘCEJ
31 lipca 2017

Fotorelacja 27. Bieg Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2017 będziemy obchodzić 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wczoraj wieczorem w Warszawie biegacze uczcili to wydarzenie startując w 27. Biegu Powstania Warszawskiego. Ulice Warszawy, którymi prowadził bieg wypełniło ponad 10 000 miłośników biegania.
WIĘCEJ
29 lipca 2017

Wyniki 4. Bieg Zdobycia PAST-y

Za nami preludium do 27. Bieg Powstania Warszawskiego - 4. Bieg Zdobycia PAST-y. Wśród kobiet zwyciężyła Alicja Luba. Najszybszym mężczyzną który wbiegł na 9 piętro historycznego budynku okazał się Adrian Bednarski. Poniżej prezentujemy pełne wyniki eliminacji oraz finałów.
WIĘCEJ
29 lipca 2017

4. Bieg Zdobycia PAST-y ruszyły eliminacje!

Wydarzenie ma upamiętniać walki powstańcze o zdobycie budynku PAST-y, które trwały od 2 - 20 sierpnia 1944. Oprócz rywalizacji sportowej dla zawodników i kibiców jest to niezwykła lekcja historii. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczestników Bieg Zdobycia PAST-y będzie wyjątkowym przeżyciem.
WIĘCEJ
28 lipca 2017

Swoje zdjęcia z 27.BPW znajdziesz na FotoMaraton.pl

FotoMaraton.pl - pierwszy polski serwis fotograficzny dla biegaczy, oficjalnym serwisem fotograficznym Biegu Powstania Warszawskiego. Specjalnie dla biegaczy, fotografowie serwisu FotoMaraton.pl będą wykonywali zdjęcia w wielu punktach na trasie i mecie biegu. Wkrótce po biegu, zdjęcia będzie można znaleźć na stronie http://www.fotomaraton.pl, wpisując nazwisko lub numer startowy.

WIĘCEJ
27 lipca 2017

MZA i WAT partnerami Biegu Powstania Warszawskiego

Miejskie Zakłady Autobusowe i Wojskowa Akademia Techniczna dołączą do tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego, dziękujemy!

WIĘCEJ
26 lipca 2017

Lista Startowa 4. Bieg Zdobycia PAST-y

Wszystkich Biegaczy uczestniczących w 4. Biegu Zdobycia PAST-y zachęcamy do zapoznania się z kolejnością startów.

WIĘCEJ
25 lipca 2017

Na co zwrócić uwagę w ostatnim tygodniu przed startem w 27. BPW!

Podczas konferencji prasowej (24.07.17) przed 27. Biegiem Powstania Warszawskiego, poprosiliśmy o kilka przedstartowych rad, znakomitego zawodnika, jakim jest Mariusz Giżyński - wielokrotny medalista mistrzostw Polski od biegów średnich, aż do maratonu, dwunasty zawodnik mistrzostw Europy w maratonie (2009), trener firmy i-Sport. Mariusz wystartuje tym razem na 5 km. Korzystając ze swojego wielkiego doświadczenia, opowiedział nam na co przede wszystkim zwrócić uwagę w ostatnim tygodniu przed startem. Zapraszamy!

WIĘCEJ
25 lipca 2017

Konferencja prasowa przed 27. Biegiem Powstania Warszawskiego

W poniedziałek 19.07.2017 odbyła się konferencja prasowa przed 27. Bieg Powstania Warszawskiego Zostały przekazane ważne informacje na temat biegu i przygotowania do imprezy, które przekażemy niebawem. Tymczasem prezentujemy informację prasową sponsora strategicznego PKO BP oraz fotorelację z konferencji.

WIĘCEJ
21 lipca 2017

Bezpłatna komunikacja miejska dla uczestników 27. Biegu Powstania Warszawskiego

W dniu biegu tj. 29 lipca br. uczestnicy 27. Bieg Powstania Warszawskiego za okazaniem numeru startowego mogą bezpłatnie przemieszczać się komunikacją miejską na terenie Warszawy ( I - wsza strefa biletowa ). W związku z tym, zachęcamy Was do wcześniejszego odbioru pakietów startowych.

WIĘCEJ
19 lipca 2017

To Oni Was poprowadzą podczas 27. Biegu Powstania Warszawskiego!

Już za chwilę rozpocznie się jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce - 27. Bieg Powstania Warszawskiego! Dwa dystanse na 5 i 10 km, tłumy kibiców i Wy, nasi biegacze, którzy rokrocznie pokonujecie trasę poprawiając swoje życiówki. Poznajcie naszych pacemakerów dzięki którym będzie to łatwiejsze!

WIĘCEJ
18 lipca 2017

Zapisy uzupełniające na 27. Bieg Powstania Warszawskiego!

Informujemy, że po dokonaniu weryfikacji zgłoszeń do 27. Biegu Powstania Warszawskiego, w dniu 22 lipca (sobota) o godz. 15.00 rozpoczniemy zapisy uzupełniające do biegu. Zapisy te będą możliwe tylko w formie rejestracji internetowej wykonywanej bezpośrednio z wcześniej założonego konta uczestnika, na naszej stronie: www.aktywnawarszawa.waw.pl.

WIĘCEJ
14 lipca 2017

Plantronics BackBeat FIT – słuchawki dla tych, którzy nigdy się nie poddają

Zwycięzcy tegorocznego Biegu Powstania Warszawskiego otrzymają nagrody ufundowane przez firmę Plantronics – wodoodporne słuchawki sportowe BackBeat FIT.

WIĘCEJ
14 lipca 2017

Parkingi dla uczestników 27. Biegu Powstania Warszawskiego udostępni C.H. ARKADIA

Parkingi dla uczestników 27.Biegu Powstania Warszawskiego będą zlokaliozowane w Centrum handlowym ARKADIA,
Al. Jana Pawła II 82 i będą dostępne z soboty na niedzielę w godzinach od 18.00 do 1.00. Jednocześnie przypominamy, że w dniu startu istnieje możliwość bezpłatnego poroszunia sie komunikacją miejską.

WIĘCEJ