EMOstrefa w Parku Wodnym Moczydło

3 czerwca 2019
EMOstrefa w Parku Wodnym Moczydło

Rodzice najmłodszych dzieci, odwiedzający tego lata nowy Park Wodny Moczydło, mogą liczyć na bardzo duże udogodnienia. W ramach programu „Blisko z Tobą chcę być” marki EMOTOPIC powstanie tu nowoczesna, plenerowa EMOstrefa. To specjalna zadaszona i osłonięta z trzech stron ławka, wyposażona w wygodny fotel i przewijak, dzięki której w komfortowych warunkach można przewinąć, nakarmić i przytulić dziecko. Takie rozwiązanie to odpowiedź na potrzeby rodziców, którzy coraz głośniej domagają się prorodzinnych rozwiązań w przestrzeni miejskiej. Potwierdzają to m.in. badania* przeprowadzone na zlecenie marki EMOTOPIC.

Aż 87 % mam, które wzięły udział w badaniu dotyczącym percepcji przestrzeni miejskiej i potrzeb z nią związanych, wskazuje, że niezbędne są rozwiązania ułatwiające opiekę i pielęgnację najmłodszych dzieci w parkach, ogrodach i na placach zabaw. Brak intymności w miejscach publicznych jest dużym utrudnieniem, na które zwraca uwagę aż 65%badanych mam, nieprzychylne spojrzenia i komentarze przechodniów to problem, który dostrzega aż 48% z nich, hałas przeszkadza 23% . pytanych. Miejsce, w którym spokojnie można usiąść, przewinąć dziecko, nakarmić je, czy po prostu przytulić i uspokoić to potrzeba o jakiej mówi 64%mam. Odpowiedzią na potrzeby warszawskich rodziców jest EMOstrefa w Parku Wodnym Moczydło. Nowa ławeczka stanie w sąsiedztwie placu zabaw i wejścia do strefy basenowej dla najmłodszych dzieci, blisko trasy spacerowej, ale jednocześnie w na tyle zacisznym miejscu, aby rodzice i dzieci czuli się komfortowo.

Plenerowe EMOstrefy to rozwinięcie inicjatywy „Blisko z Tobą chcę być” realizowanej przez markę EMOTOPIC od 2016 r. Jest to program odpowiedzialności społecznej, stworzony z myślą o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Jego celem jest promowanie i wspieranie rodzin w budowaniu rodzicielstwa bliskości. Dotychczas w ramach programu powstały 43 EMOstrefy w 26 szpitalach w 23 miastach w całej Polsce. Wstawiono do nich specjalne fotele do kangurowania, a także leżanki dla rodziców towarzyszących swoim chorym dzieciom. EMOstrefy zapewniają przestrzeń, w której rodzice w komfortowych warunkach mogą przebywać ze swoimi dziećmi, przytulać je, kangurować, budować z nimi mocne więzi, a tym samym pomagać im w dochodzeniu do zdrowia.  

Organizatorzy programu, chcąc wspierać rodziców i ich najmniejsze dzieci także poza szpitalami, uruchomili program EMOstref plenerowych. Specjalne zadaszone ławeczki przeznaczone dla rodziców małych dzieci stanęły w 2018 roku w trzech miastach Polski: Warszawie, Gdańsku i Kielcach oraz jako tymczasowa EMOstrefa na festiwalu Pol’and’Rock Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warszawscy rodzice będą mogli skorzystać z EMOstrefy w Parku Moczydło już 15 czerwca – podczas uroczystego otwarcia Parku.

Więcej informacji o programie „EMOstrefy - Blisko z Tobą chcę być” na stronie

http://www.emostrefa.pl/