Co zmieni się na Górce Szczęśliwickiej?

28 lutego 2019
Co zmieni się na Górce Szczęśliwickiej?

28 lutego to ostatni dzień kiedy będzie można poszaleć na nartach i snowboardzie na Górce Szczęśliwickiej. W minionym zimowym sezonie aż 70 000 osób odwiedziło warszawski stok narciarski. Tej zimy armatki śnieżne pracowały pełna parą. Wyprodukowały dla Państwa 6 000 metrów sześciennych śniegu. Gdyby nie ich obecność AKTYWNA WARSZAWA musiałaby wynająć 187 tirów, żeby dowieźć taką ilość śniegu na Górkę Szczęśliwicką.

1 marca rozpocznie się kolejny etap modernizacji.

Mieszkańcy Warszawy zyskają:

*Nowoczesną strefę rekreacyjno-sportową

Na poziomie +1 pojawi się nowa powierzchnia na dodatkowe funkcje sportowe - przestrzeń na symulatory jazdy na nartach (tzw. trenażery narciarskie), ścinkę wspinaczkową dla dzieci, salę aerobową, trening siłowy/fitness i pomieszczenie rehabilitacji. Powstaną również nowe pomieszczenia na restaurację z zamykanym tarasem oraz powierzchnię biurową z salą konferencyjną.

*Dwie odsłony tarasu widokowego

W centralnej części od strony stoku powstanie otwarty taras widokowy z możliwością jego zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku powstanie sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem. To rozwiązanie daje możliwości pełnego wykorzystania przestrzeni Ośrodka niezależnie od pór roku i panującej aury.

*Lepsza komunikację

W ramach prac wykonana zostanie modernizacja centralnej części parteru wraz z modernizacją głównego wejścia, oraz wejść na stok. Prace obejmą wykonanie nowej klatki schodowej dla komunikacji z piętrem zlokalizowanej bezpośrednio przy projektowanym dźwigu dla osób niepełnosprawnych.

*Przyjazne otoczenie

W ramach modernizacji wykonane zostaną również prace związane z zagospodarowaniem terenu Ośrodka. Wzdłuż drogi dojazdowej do Ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem zostanie zrealizowanych szereg prac związanych min. z budową nowych miejsc parkingowych, wykonaniem miejsca postoju rowerów, wymianą nawierzchni, wykonaniem nasadzeń oraz robót instalacyjnych.