Bieg Niepodległości 2021 – pobiegnij dla siebie i zdobądź medal! [link do rejestracji]

25 października 2021
Bieg Niepodległości 2021 – pobiegnij dla siebie i zdobądź medal! [link do rejestracji]
W dniach 11-14 listopada możesz urozmaicić swoje treningi i wziąć udział w naszym wirtualnym przedsięwzięciu. Zabawa polega na pokonaniu dystansu 10 km i zarejestrowaniu wyniku w systemie zapisów. W podziękowaniu za udział w inicjatywie otrzymasz pamiątkowy medal. Proste? Proste. Zapoznaj się ze szczegółami.
 
 
Kto może wziąć udział w Biegu? Gdzie biegać? Na jakim dystansie? 
 
W Biegu może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach, by przebiec dystans 10 km w terminie 11-14 listopada. Każdy z Was zna swoje zdrowie najlepiej i wie, na co może sobie pozwolić. Nie ma wyznaczonych miejsc do udziału w biegu, każdy sam wybiera trasę. Obowiązuje Was jedynie określony dystans – nie może to być mniej niż 10 km. System rejestracji wyników, który odczyta Wasz plik z zegarka lub aplikacji biegowej, weźmie pod uwagę jedynie pierwsze pokonane przez Was 10 km. Dla przykładu – jeśli przebiegniecie 10 km. i 50 metrów, to „zaliczony” zostanie dystans obejmujący pierwsze 10 km. W powyższym zdaniu wielokrotnie powtórzyliśmy sformułowanie „10 km”, a wszystko po to, najdokładniej opisać mechanizm funkcjonowania wydarzenia.
 
 
Jak zapisać się i zgłosić wynik? TUTAJ
 
Zapisy na Bieg rozpoczną się 27 października o godz. 12:00. Do zapisu niezbędne jest wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest  TUTAJ. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić (i tym samym zakończyć rejestrację) najpóźniej do 14 listopada 2021 r. do 23:59. Wynik natomiast należy przesłać (zarejestrować) najpóźniej do 15 listopada 2021 r. 23:59, czyli o dzień dłużej niż trwa bieg Po tym terminie, nie będzie możliwości rejestracji wyników i nie będą one przyjmowane w żadnej formie. Wyniki będą weryfikowane wg kolejności wpływu.
 
 
Warunki rejestracji
 
Warunkiem zarejestrowania czasu w wynikach jest wczytanie do wyników elektronicznego zapisu biegu w postaci śladu GPS. Dla zachowania sportowego charakteru rywalizacji nie będą honorowane żadne inne sposoby dokumentowania aktywności jak zdjęcia zegarków czy screeny z aplikacji. Wymagany jest wykonany we własnym zakresie pomiar czasu biegu zegarkiem lub aplikacją w telefonie, pozwalającym utworzyć plik ze śladem GPS (zwykle jest to plik o rozszerzeniu gpx lub tcx).
Osobom, które nie korzystały dotychczas z żadnego rozwiązania rejestracji śladu GPS w zawodach korespondencyjnych (wirtualnych) polecamy użycie darmowych aplikacji (np. Strava, RunKeeper, Pace Control) w telefonie komórkowym. Polecamy przetestować wybraną aplikację i ustawienia telefonu wcześniej na kilku treningach przed wykonaniem docelowego biegu. 
 
 
W jaki sposób zmierzyć czas?
 
Mamy trzy rozwiązania:
1. Zegarek sportowy (np. Garmin, Polar, Suunto, Tomtom itd.) pozwalający pobrać z dedykowanej mu strony internetowej plik gpx i tcx ze śladem GPS. 
 
2. Aplikacja w telefonie (np.: Strava, RunKeeper, Pace Control itd.) pozwalająca  pobrać ze strony aplikacji plik gpx, tcx ze śladem GPS.
 
Pobrany w jeden z powyższych sposobów plik należy dodać do wyników zawodów.
 
3. Zegarek sportowy (np. Garmin, Polar, Suunto) podłączony do systemu zgłoszeń wyników. Podczas wypełniania formularza automatycznie przesyła biegi, a pierwszy pasujący dystansem i wykonany w czasie regulaminowym zawodów zostanie automatycznie zaliczony do wyników biegu.
Nie polecamy żadnego producenta zegarków sportowych i producentów aplikacji. Podane przykłady są jedynie poglądowe i służą za przykładowe rozwiązania.
 
 
Jak zdobyć i odebrać pamiątkowy medal?
 
Medal może zdobyć każdy, kto przebiegnie dystans 10 km i postąpi zgodnie z wyżej opisanymi zasadami. 
Medal to nagroda - nie trzeba za niego płacić. Po stronie biegacza jest odebranie medalu z siedziby Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (ul. Rozbrat 26, Warszawa) w dniach:
 
  • poniedziałek: 9:00 - 11:00
  • wtorek: 13:00 - 15:00
  • środa: 9:00 - 11:00
  • czwartek: 13:00 - 15:00
  • piątek: 9:00 - 15:00
lub zamówienie i pokrycie kosztów wysyłki medalu kurierem, jeśli się na to zdecyduje. Przed zamówieniem usługi kurierskiej wymagany jest kontakt pod adresem e-mail: biurozawodow@aktywnawarszawa.waw.pl celem ustalenia daty odbioru przesyłki przez kuriera. 
Osobisty odbiór medali będzie możliwy od 17 listopada do 10 grudnia 2021. Po 10 grudnia odbiór medalu nie będzie możliwy w żadnej formie.
Istnieje możliwość, aby medal w imieniu uczestnika odebrała inna osoba. Aby to uczynić odbierający musi okazać  unikalny kod QR, który zarejestrowani biegacze otrzymają drogą mailową (na adres mailowy podany przy zapisie) dnia 16 listopada. Raz użyty kod QR traci swą ważność.
Liczba medali jest ograniczona do pierwszych 2000 osób, których wynik zostanie pozytywnie zweryfikowany.
Nagrody dla najszybszych
Pierwsze 3 kobiety i pierwszych 3 mężczyzn z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody. Będą one do odbioru w siedzibie Organizatora, możliwa też będzie wysyłka razem z medalem.
Odbiór nagród będzie możliwy od 17 listopada do 10 grudnia 2021 w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA (ul. Rozbrat 26, Warszawa) w pokoju nr 214 w godzinach 9-15:30 od poniedziałku do piątku.
 
 
Przekonaliśmy Was?
 
Jeśli tak, to do zobaczenia na trasie treningów. Proponujemy bieganie w koszulkach z poprzednich edycji Biegu Niepodległości – białych lub czerwonych. Na powitanie pomachajmy sobie dłonią lub przybijmy piątkę! 
 
 

Pliki do pobrania: