XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy – ruszyło głosowanie

18 lutego 2021
XXI Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy – ruszyło głosowanie

I Ty możesz wybrać Najpopularniejszego Sportowca Warszawy! Właśnie ruszyło głosowanie w kolejnej edycji warszawskiego plebiscytu. W tym roku, ze względu na epidemię, formuła wydarzenia została zmieniona – kapituła oraz internauci wybiorą najlepszego i najpopularniejszego sportowca Warszawy ostatniego 10- i 20-lecia.

Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy już na stałe wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń stolicy. W tym roku, ze względu na epidemię, która uniemożliwiła przeprowadzenie wielu krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, organizatorzy i kapituła plebiscytu podjęli decyzję o zmianie formuły nagrody.

Jak podkreślają organizatorzy, celem plebiscytu jest i od zawsze było promowanie idei sportu wśród mieszkańców Warszawy oraz uhonorowanie ciężkiej pracy i wielu poświęceń warszawskich sportowców.

Wyjątkowa edycja

- Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy ma długoletnią tradycję – tegoroczna edycja jest już 21. z rzędu. Dlatego, mimo iż czas pandemii pokrzyżował wiele sportowych planów, my postanowiliśmy uhonorować naszych wspaniałych, warszawskich sportowców. Właśnie wystartowało internetowe głosowanie, zachęcam wszystkich do wzięcia w nim udziałumówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

- Miniony rok był szczególny, czeka nas więc także szczególny plebiscyt. Przed Kapitułą arcytrudne zadanie wyboru najlepszego sportowca dwóch dekad - w tym czasie przez warszawskie areny przewinęło się wielu tuzów sportu. Ale mam nadzieję, że po sprawiedliwych obradach uda nam się wyłonić zwycięzcę – mówi Tomasz Majewski, przewodniczący kapituły plebiscytu.

Najlepszy Sportowiec Warszawy 20-lecia i Najpopularniejszy Sportowiec Warszawy 10-lecia

W tym roku, ze względu na epidemię, formuła plebiscytu została zmieniona. Kapituła dokona wyboru Najlepszego Sportowca Warszawy 20-lecia spośród zwycięzców kategorii Najlepszy Sportowiec Roku i Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku z ostatnich 20 lat, tj. od pierwszej edycji Plebiscytu.

Natomiast tytuł Najpopularniejszego Sportowca Warszawy 10-lecia przyznają internauci – kandydatami są laureaci z ostatnich 10 lat. Głosować można do 28 lutego br. TUTAJ.

 

Więcej informacji na stronie internetowej plebiscyt.um.warszawa.pl