Wraca Warszawska Triada Biegowa! Zapisy na Bieg Konstytucji 3 maja od 12 kwietnia

11 kwietnia 2022
Wraca Warszawska Triada Biegowa! Zapisy na Bieg Konstytucji 3 maja od 12 kwietnia

Sztandarowe biegi uliczne w Warszawie wracają po pandemii. Miasto i AKTYWNA WARSZAWA we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski” ogłaszają zapisy na 30. Bieg Konstytucji 3 maja. W lecie odbędzie się 31. Bieg Powstania Warszawskiego, a 11 listopada - 32. Bieg Niepodległości.

Powrót triady

Zapisy - TUTAJ

Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o Pamięć” to ulubione zawody warszawskich biegaczek i biegaczy. Przed pandemią niemal każde z nich biły kolejne rekordy frekwencji, dość powiedzieć, że Bieg Niepodległości w 2019 r. był największą imprezą sportową w historii stolicy (prawie 19000 osób na mecie!). Jednak przez ostatnie dwa lata udało się zorganizować tylko Bieg Powstania Warszawskiego w lecie ubiegłego roku, gdy obostrzenia pandemiczne były rozluźnione. A teraz wcale nie było pewne, czy biegi wrócą.

- Wojna w Ukrainie zmieniła nasz świat. Nasze myśli są z Ukrainą, ale też jako miasto w pełni angażujemy się w pomoc dla uchodźców. Naszymi priorytetami są i będą jeszcze przez wiele dni działania wspierające: przyjmowanie wniosków o nadanie PESELI, organizacja zbiórek, miejsc pobytu, pomoc rzeczowa i jej transport, opieka nad tymi, którzy jej wymagają i wiele innych. Pandemia koronawirusa też nie jest całkiem za nami, walka z nią kosztowała miasto dużo wysiłku – wyjaśnia wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Jednak pozyskaliśmy silnego partnera, Fundację „Maraton Warszawski” i dziś wspólnie możemy ogłosić nowe otwarcie. Biegi wracają! Warszawa mimo niesprzyjających okoliczności pokaże, że tętni życiem, że potrafi cieszyć się bieganiem i aktywnością.

- Organizatorzy Triady oraz Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego łączą siły. To dla nas ogromny zaszczyt, a dla Warszawy świetna wiadomość. Pokazaliśmy, że Ratusz i organizacja pozarządowa, jaką jest Fundacja „Maraton Warszawski”, potrafią razem zorganizować cykliczne święta aktywnej Warszawy – podkreśla prezes Fundacji „Maraton Warszawski” Marek Tronina. – Z tego dodawania dwa plus dwa wyjdzie co najmniej sześć. W tych pięciu imprezach spodziewamy się w sumie 50 tys. biegaczy. Pokazując się na ulicach Warszawy co dwa miesiące zachęcimy do ruchu i zdrowego stylu życia setki tysięcy mieszkańców naszego miasta.

Trasa do ścigania i podziwiania

Zapisy - TUTAJ

Bieg Konstytucji 3 Maja jest rozgrywany na dystansie 5 km. To impreza dla każdej aktywnej osoby. Wziąć w niej udział mogą z powodzeniem zarówno walczący o rekordy życiowe doświadczeni biegacze, jak też ci, którzy nigdy w życiu nie startowali w żadnym biegu ulicznym. Limit czasu wynoszący aż 60 minut sprawia, że dystans 5 km z powodzeniem można pokonać marszobiegiem, a nawet samym marszem.

Punktualnie o godzinie 11:00 uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja wyruszą na niezwykle ciekawą i pełną historycznych miejsc trasę w samym sercu stolicy. Start przy kortach tenisowych przy ul. Myśliwieckiej, w okolicy Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. dalej podbieg ulicą Książęcą, następnie najpiękniejsze miejsca Warszawy: Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, a potem legendarna dla biegaczy Agrykola, którą w tym roku będzie się zbiegać, co pozwoli nabrać prędkości na końcowym fragmencie trasy w okolicach stadionu Legii. To właśnie tam, na ul. Myśliwieckiej, zlokalizowane będzie serce imprezy, czyli start i meta biegu.

Liga Mistrzów Warszawy

Zapisy - TUTAJ

Organizatorzy zapowiadają też zupełnie nową sportową rywalizację – Ligę Mistrzów Warszawy. Obejmie ona flagowe warszawskie biegi: te z cyklu Triady (Bieg Konstytucji, Bieg Powstania i Bieg Niepodległości) oraz wiosenny Półmaraton Warszawski i jesienny Maraton Warszawski. W klasyfikacji podzielonej na kategorie wiekowe (co 10 lat) będą brali wszyscy uczestnicy, którzy wystartują w co najmniej 4 z 5 biegów.

Kolejne biegi w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” to Bieg Powstania, który zostanie rozegrany na dystansach 5 oraz 10 km dn. 30 lipca oraz Bieg Niepodległości - 11 listopada na dystansie 10 km. Natomiast fundacja zorganizuje Maraton Warszawski 25 września.

Zapisz się na Bieg Konstytucji 3 Maja

Zapisy - TUTAJ

Zapisy na 30. Bieg Konstytucji 3 maja zostaną otwarte we wtorek 12 kwietnia, o godzinie 10:00. Warto się spieszyć, bo tegoroczny limit pierwotnie wynoszący 2,5 tys. osób specjalnie dla Was zwiększyliśmy o 3 tys. startujących. Informacje można znaleźć na bieg3maja.pl.

Godziny pracy Biura Zawodów:

29 kwietnia 2022 (piątek) 14:00 - 20:00

30 kwietnia 2022 (sobota) - 10:00 - 18:00

2 maja 2022 (poniedziałek) - 10:00 - 18:00

W dniu biegu, Biuro Zawodów nie będzie czynne poza możliwością odbioru wcześniej opłaconych pakietów przez Uczestników spoza Warszawy (w godz.: 8:00 - 10:00).