Weekend pod znakiem wydarzeń sportowych w ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY

13 czerwca 2022
Weekend pod znakiem wydarzeń sportowych w ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY

Działo się w weekend 11 i 12 czerwca na obiektach AKTYWNEJ WARSZAWY. Łącznie odbyło się siedem fascynujących wydarzeń sportowych! Poniżej ich krótkie omówienie.

Sobotę rozpoczęliśmy od Wielkiego Finału Mini Mistrzostw Świata na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3, który organizowaliśmy wspólnie z KR Sport.

Po wcześniejszych eliminacjach (m.in. w Ośrodku Hutnik) do finału dotarło 450 młodych piłkarzy i piłkarek z roczników 2012-2015. Każda z drużyn grała swoje mecze w strojach „dorosłej” reprezentacji, którą wcześniej wylosowała.

Turniej zakończył się zwycięsko dla następujących ekip:

Rocznik 2015:

1.Ghana

2.Meksyk

3.Kamerun

2014:

1.Polska

2.Brazylia

3.Katar

2013:

1.Francja

2.Senegal

3.Arabia Saudyjska

2012:

1.Szwajcaria

2.Holandia

3.Brazylia

Ekipy z miejsc 1-3 dekorowali m.in. wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska i Bartosz Kusior, dyrektor AKTYWNEJ WARSZAWY.

Rywalizowali jednak nie tylko najmłodsi. Tego dnia przy Łazienkowskiej 3 zmierzyły się również ze sobą Reprezentacja Gwiazd Piłkarskiej Warszawy (m.in. Roman Kosecki, Dariusz Kubicki, Juliusz Kruszankin, Jacek Cyzio, Maciej Śliwowski, Jacek Kacprzak, Sebastian Przyrowski i Piotr Dziewicki) z drużyną Przyjaciół Mini Mistrzostw. W sobotę, o symbolicznej godzinie 19:11 swój mecz w Ośrodku Polonia zagrała z kolei Polonia Warszawa. Stawką meczu z KS Legionovia było zajęcie pole position w drodze o awansu do 2. Ligi. Stołeczna drużyna po zaciętym boju i golu w ostatniej minucie meczu zwyciężyła 3:2! Gratulujemy i trzymamy kciuki w ostatniej kolejce.

Sobota to także faza grupowa Amp Futbol Cup 2022. Polska reprezentacja pewnie zwyciężyła w swoich spotkaniach i zameldowała się w niedzielnym półfinale, gdzie rzutem na taśmę, zupełnie jak Polonia Warszawa wygrała 3:2, po ostatniej akcji meczu z Włochami.  Finał to już zupełnie inna historia, Polacy pewnie wygrali z Anglikami i tym samym po raz czwarty z rzędu zwyciężyli w całych rozgrywkach. AKTYWNA WARSZAWA była partnerem wydarzenia.

Niedziela to przede wszystkim Sokoliki Cup – młodzieżowy turniej organizowany przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na Stadionie Miejskim Legii Warszawa oraz  Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw 2022. Partnerem obu tych wydarzeń było Miasto Stołeczne Warszawa. AKTYWNA WARSZAWA udostępniła uczestnikom Ironmana boisko boczne Ośrodka Polonia i stadion miejski pod turniej Sokoliki.

W Ośrodku Polonia, także w niedzielę odbył się mecz futbolu amerykańskiego, gdzie stołeczni Metsi podjęli drużynę Tychy Falcons. Po zaciętym boju warszawiacy przegrali 43:55.

Dziękujemy uczestnikom i kibicom za wspaniałe emocje. Śledźcie nasze strony www i social media. Niedługo więcej ogłoszeń!