Test Coopera – sprawdź się z AKTYWNĄ WARSZAWĄ i ForPro Running Team!

22 kwietnia 2022
Test Coopera – sprawdź się z AKTYWNĄ WARSZAWĄ i ForPro Running Team!


Już w najbliższy poniedziałek każdy może sprawdzić swoją formę w Teście Coopera. To specjalna edycja cyklu bezpłatnych treningów biegowych organizowanych przez Aktywną Warszawę.

Test Coopera to popularna na całym świecie próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku. Polega on na 12-minutowym nieprzerwanym wysiłku – można biec albo przeplatać odcinki biegu marszem. Chodzi o to, żeby pokonać w tym czasie jak największy dystans.

Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Np. na „dobrze” 30-letni mężczyzna musi pokonać 2300-2700 m, a po 50-tce wystarczy 2000-2400 m. Z kolei dla 20-letniej kobiety 1800-2200 m to „średnio”, a dla 40-letniej przebiegnięcie powyżej 2200 m to „bardzo dobrze”. (Pełna tabela w załączniku).

- Cieszę się, że z miejsc przeznaczonych na rekreacje i z bieżni na Skrze mogą ponownie korzystać aktywni warszawiacy i warszawianki. Test Coopera to nie tylko propozycja dla regularnie trenujących biegaczy, ale też dla tych, którzy dopiero chcieliby zmienić styl życia na bardziej aktywny. To dobry sprawdzian formy na początek, zachęcam wszystkich do udziału zarówno w tej, jak i w innych imprezach Aktywnej Warszawy – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Na test nie trzeba się wcześniej zapisywać. Udział w teście jest bezpłatny a każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom z wynikiem testu oraz butelkę wody od Magnesia na mecie.
Dodatkowo podczas testu będziecie mogli przetestować najnowszy model butów do biegania Szwajcarskiej marki On Running - cloudmonster!

Kiedy? - 25.04.2022, start 1 tury o godzinie 19:00 (zachęcamy do przychodzenia wcześniej, rozgrzewka trwa od 18.30)
Gdzie? - Ośrodek Wawelska, czyli dawna Skra, ul. Wawelska 5 - sprawdź lokalizację

Na teren Ośrodka prowadzą dwa oznaczone wejścia:
• przy zbiegu ulic Żwirki i Wigury / Wawelska,
• od ulicy Rokitnickiej
Ważne: brak możliwości wjazdu samochodem.

 

 

 

Pliki do pobrania: