Test Coopera dla Wszystkich w Ośrodku Wawelska [09.10.2022]

5 października 2022
Test Coopera dla Wszystkich w Ośrodku Wawelska [09.10.2022]

Wielka ochota na test formy

Test Coopera dla Wszystkich wraca na stadion przy ul. Wawelskiej 5 do Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy. W tym miejscu zrodziła się cała akcja w 2010 roku, a później objęła cały kraj. Po raz ostatni na legendarnej bieżni nasza próba organizowana była w 2018 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, a obiekt poddany zostaje gruntownej rewitalizacji. Najważniejsze jest jednak to jak od tego czasu zmieniła się wasza forma?

Warto przyjść i pobiec choćby dla samego miejsca, które było świadkiem wielu rekordów Polski i niesamowitych wyników. Na Ochocie sprawdzić będzie można się już w niedzielę 9 października.

Udział jest darmowy. Wystarczy się zgłosić drogą elektroniczną https://testcoopera.pl

Test Coopera polega na 12 minutowym ciągłym biegu lub marszu. Po upływie czasu dystans sprawdza się w tabeli opracowanej przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Wyniki opracowane są w zależności od wieku i płci. Przykładowo kobieta mająca 20-29 lat pokonując od 2200 do 2700 metrów uzyskuje wynik dobry, a jej rówieśnik na ten sam rezultat musi „zapracować” przebiegając między 2400 m a 2800 m.

W każdej z lokalizacji, gdzie organizowany jest Test Coopera dla Wszystkich prowadzona jest też akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. Placówka na rzecz której pobiegnie najwięcej osób otrzyma w nagrodę bon o wartości 3000 zł. Osoby biorące udział w akcji wypełniając zgłoszenie muszą podać nazwę szkoły podstawowej, średniej lub uczelni wyższej dla której biegną lub maszerują.

Partnerzy projektu: m.st Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystki, Veolia, Decathlon Targówek, PZU SA, Dobra Drużyna PZU.

Organizatorzy:
Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa
Akademicki Związek Sportowy Warszawa

Więcej szczegółów: https://azs.waw.pl/wielka-ochota-na-test-formy/
Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych