Szachowa Polonia od 9 lipca. Zapraszamy do udziału w Warsaw Chess Festival

8 lipca 2021
Szachowa Polonia od 9 lipca. Zapraszamy do udziału w Warsaw Chess Festival

Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego serdecznie zaprasza miłośników gry szachowej do udziału w Warsaw Chess Festival, który w roku 2021 składać się będzie z 2 memoriałów tj.:

1.  Memoriału Jana Maciei w szachach błyskawicznych (9 lipca br.);
2. XX Memoriału Mieczysława Najdorfa w szachach klasycznych (10-18 lipca br.).

Data od 9 do 18 lipca 2021 r.

Miejsce rozgrywek: hala sportowa Ośrodka Polonia, ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie.

Rozgrywki można śledzić za pośrednictwem transmisji online za stronie internetowej Festiwalu: TUTAJ.

Na listach startowych Memoriału Jana Maciei jest już 195 zawodników, w tym 18 arcymistrzów i arcymistrzyń z 8 krajów. Dla uczczenia wybitnego działacza szachowego Warszawy, w Memoriale udział wezmą czołowi arcymistrzowie z Warszawy, w tym: Monika i Bartosz Soćkowie, Mateusz Bartel, Michał Krasenkow, Kacper Piorun, Bartłomiej Macieja, Krzysztof Jakubowski, Bartłomiej Heberla i Marcel Kanarek.

Memoriał Najdorfa zostanie przeprowadzony w 2 grupach. W turnieju A udział weźmie wielu utytułowanych mistrzów międzynarodowych i arcymistrzów z 10 krajów oraz m.in. najzdolniejsza młodzież, a w turnieju B wystąpią amatorzy gry królewskiej oraz liczna grupa dzieci. Na listach jest już blisko 400 osób.

Kto może wziąć udział?

Udział w Festiwalu praktycznie może wziąć każdy, bez względu na wiek i posiadany ranking, ale w tym roku – ze względu na COVID – organizatorzy zastosowali limit zawodników w każdej grupie startowej tj. max 200 osób.

W Festiwalu można zdobyć wszelkie możliwe normy i kategorie szachowe, zarówno krajowe jak i międzynarodowe, w tym normy na tytuł arcymistrza.

Więcej informacji i szczegóły możliwości zapisania się do udziału w Festiwalu: TUTAJ.

Honorowy patronat nad Festiwalem sprawuje Prezydent Warszawy – Rafał Trzaskowski. Ośrodek Polonia AKTYWNA WARSZAWA także patronuje temu wydarzeniu.