Święto Biegania 1-3 maja

19 kwietnia 2021
Święto Biegania 1-3 maja

Kolejna fala pandemii, zmieniane z tygodnia na tydzień obostrzenia (często wieczorem, z mocą obowiązywania od północy) nie pozwalają nam na organizację Biegu Konstytucji 3 Maja. Bardzo chcielibyśmy spotkać z Wami na tradycyjnej trasie, ale niestety nie możemy… Nie zostawiamy Was jednak samych.

Zbliża się majówka, a wraz z nią podwójne święto: państwowe – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja  i nasze – Święto Biegania. Rodzinne, aktywne i radosne, czas dla bliskich, sportu i aktywnego wypoczynku.

Zachęcamy Was, abyście w dniach 1-3 maja spędzili wolne chwile ze swoimi najbliższymi i zrobili to na sportowo, a najlepiej „na biegowo”.

Gdzie?

Gdziekolwiek będziecie podczas zbliżającej się „majówki”. Najlepiej na świeżym powietrzu, z zachowaniem dystansu społecznego oraz unikaniem większych zgromadzeń. Szczególnie polecamy miejsca zielone, lasy oraz parki, najlepiej zaciszne i ustronne, gdyż tam możecie biegać bez maseczek i delektować się wiosennym powietrzem.

Dlaczego?

Bo relacje z bliskimi są najważniejsze. Bądźcie w te dni razem, na dalszy plan odłóżcie ściganie się i rekordy.

W jaki sposób?

  • Najprostszy z możliwych.
  • Biegajcie razem. Zabierzcie ze sobą swoją drugą połowę, dziecko, aktywną mamę bądź tatę, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów. Nie możecie lub nie chcecie biegać? Potruchtajcie albo pójdźcie na spacer, choćby z kijkami.
  • Pokażcie nam swoją aktywność!
  • W wydarzeniu (TUTAJ) zamieście zrzut z aplikacji biegowej, wspólne zdjęcie, bądź relację wideo.
  • Koniecznie użyjcie hashtagów: #świętobiegania #3maja. Czekamy na hałas!
  • Nie martwcie się o szczegóły: liczymy na każdy ślad Waszej aktywności. Jeśli nie możecie wysłać zdjęcia, wystarczy, że zameldujecie się w wydarzeniu i napiszecie jedno zdanie z wymienionymi wyżej hashtagami.
  • Zróbcie to dla samych siebie, ale bądźcie inspiracją dla innych.

Pamiętajmy o historii!

Uchwalenie Konstytucji 3 maja to jedna z najważniejszych dat w historii Polski - data, której należy się pamięć i uczczenie. Nie macie pomysłu jak to zrobić? Załóżcie koszulkę z jednej z poprzednich edycji Biegu Konstytucji 3 Maja. Świętujcie z radością i na sportowo! Czekamy na Wasze zdjęcia/wideo, na których będziecie właśnie w takich t-shirtach.