Sprawdzian formy? Już 29 września zapraszamy na Bieg na Piątkę!

16 września 2019
Sprawdzian formy? Już 29 września zapraszamy na Bieg na Piątkę!

Jeśli Twoim celem na 31. Bieg Niepodległości jest rekord życiowy, czy debiut na dystansie 10 kilometrów warto odpowiednio się na ten dzień przygotować. Oprócz regularnego treningu warto zaplanować sobie w okresie przygotowawczym także start kontrolny. To podczas zawodów występuje duże pobudzenie ukierunkowane na maksymalny wysiłek, co pomaga utrzymać wysokie tempo biegu. Podczas treningu nie sposób odtworzyć warunki startowe, które niosą w sobie dodatkowy ładunek emocjonalny.  Pozwala to także przygotować się mentalnie na atmosferę, która towarzyszyć Ci będzie podczas 31. Biegu Niepodelgłości.

Wartościowym sprawdzianem przed listopadowym wyzwaniem, który warto wkomponować swój plan treningowy jest 7. Bieg na Piątkę. To dobry czas, aby sprawdzić obecną formę, przetestować planowane tempo, a przy tym stać się częścią prawdziwego święta biegania, które opanuje Warszawę w ostatni wrześniowy weekend.

Bieg na Piątkę jest jednym z wydarzeń towarzyszących 41. PZU Maratonowi Warszawskiemu i pozwala na stopniowe zapoznanie się z niezwykłą atmosferą panującą podczas maratońskiego weekendu. Tysiące kibiców zebranych wzdłuż trasy maratonu będzie zagrzewać do jeszcze większego wysiłku także tych, którzy zdecydują się na dystans 5 kilometrów. Dzięki umiejscowieniu startu razem z biegiem maratońskim uczestnicy Biegu na Piątkę będą mogli na własnej skórze poczuć niesamowite emocje przekazywane przez dopingujących, zarówno na starcie z ul. Konwiktorskiej jak i podczas finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann.

Szybka trasa zawierająca dwie długie proste: wzdłuż ul. Mickiewicza, gdzie blisko kilometrowy zbieg pozwala złapać oddech i nabrać sił przed kończącym odcinkiem na Wisłostradzie sprzyja ustanawianiu życiówek na pięciokilometrowym dystansie. Dla osób celujących w konkretny czas przygotowano pomoc profesjonalnych pacemakerów. Ponad tuzin biegaczy, będzie nadawać tempo biegu tak, by uczestnicy biegnący razem z nimi mogli osiągnąć rezultaty od 18 do 30 minut.

Więcej informacji o samym biegu, jego zasadach i zapisach na stronie internetowej: [http://pzumaratonwarszawski.com/bieg-na-piatke/?utm_source=biegowe.pl&utm_medium=artykul] .