Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 26 czerwca 2022

15 czerwca 2022
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 26 czerwca 2022

Wiemy, że czekaliście. Kampinos powraca! 

Poprzednio organizowany cykl Śladami Historii Kampinoskiego Parku Narodowego spotkał się z tak wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem, że postanowiliśmy wznowić nasze treningi w nieco innej, ale równie ciekawej odsłonie z nowymi trasami. 

Co na szlaku?

Już jakiś czas temu w Wierszach przy drodze pojawiły się tajemnicze brzozowe krzyże. Krzyże były rozstawione na dość znacznym odcinku drogi, praktycznie od początku wsi, aż do samego cmentarza. Biegowym krokiem w stronę wsi tuż przy cmentarzu napotkamy Drogę Krzyżową. Każda stacja jest poświęcona innej tragicznej dacie z wojennej historii tych terenów. Dalej tym samy tempem dotrzemy do wsi Wiersze. Tutaj napotkamy kolejną niespodziankę. Na przeciwko kościoła obejrzymy plenerową wystawę poświęconą historii Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej. Niewątpliwie na wyznaczonej biegowej trasie zobaczymy też inne punkty, równie ciekawe i warte zobaczenia.

O sportową stronę wydarzenia zadba Piotrek Strzelecki.

Trasa: Muzeum Pamięci Palmiry – szlak czerwony – Wiersze – szlak żółty im. Powstańców Warszawskich – mogiła powstańców 1863 r. – szlak zielony - Muzeum Pamięci Palmiry

Kiedy: niedziela, 26 czerwca godz.: 10:45

Zbiórka: parking pod Muzeum Pamięci Palmiry

Możliwy dojazd komunikacją miejską: najlepiej autobusem linii 800 (ważne: zwróćcie uwagę na dokładną godzinę odjazdu autobusu, gdyż jest to jedyna opcja, aby zdążyć na czas) tu znajdziecie szczegółowy rozkład jazdy lub ew. własnym autem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.