Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 24 lipca

12 lipca 2022
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 24 lipca

Niecodzienny pomysł na aktywny weekend w przepięknej aurze.

Skorzystajcie z możliwości połączenia aktywnego i biegowego spędzenia czasu ze zwiedzaniem.

Biegiem po Kampinoskim Parku Narodowym

Puszcza Kampinoska znajdująca się w bezpośredniej odległości od Warszawy, jest prawdziwym rajem dla tych, którzy chcą się solidnie zmęczyć jednocześnie nie przeciążając stawów biegając nieustannie po asfalcie. Czekaja na Was liczne podbiegi, piaszczyste wydmy i korzenie.

 „Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego”

Kiedy: niedziela 24 lipca, godz.: 9:30

Zbiórka: pętla autobusowa linii 210 w miejscowości Truskaw (przystanek Skibińskiego) – tu sprawdzicie lokalizację: TU.

Trasa: Truskaw– Palmiry – Truskaw (13 km)

Tempo: 6 min / km

Opis trasy:

Trasę zaczynamy w Truskawiu, gdzie możemy dojechać z metra Młociny autobusem linii 210. Od razu obok pętli znajduje się pomnik upamiętniający walki, jakie toczyły się w okolicy podczas II Wojny Światowej. Zaczynając bieg w Truskawiu czeka nas początkowo ubity i płaski trakt, dopiero po 3-4 kilometrach wbiegniemy w dzikszy fragment i tam zaczną się już lekkie górki. Po około 4 km dobiegamy do cmentarza w Palmirach gdzie znajduje się bezpłatne muzeum. To właśnie w tym miejscu od grudnia 1939 roku do lipca 1941 r. Niemcy rozstrzelali 1,7 tys. osób w ramach tzw. Akcji AB. Biegnąc dalej w miejscu spotkania szlaku zielonego z żółtym znajdziemy się przy Mogile Powstańców. W roku 1863 doszło tu do jednego z najważniejszych starć Powstania Styczniowego – Bitwy pod Budą Zaborowską. Kontynuując bieg wzdłuż żółtego szlaku po około 13 km znajdujemy się ponownie w Truskawiu.

Trener: Piotr Strzelecki

Dojazd: możecie dojechać komunikacją miejską – autobusem linii 210 - pętla autobusowa linii 210 w miejscowości Truskaw (przystanek Skibińskiego) lub samochodem – duży parking dostępny blisko miejsca zbiórki. Lokalizacja parkingu: TU.

Jak bedzie wiodła trasa biegowa? 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.