Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 21 sierpnia
Niecodzienny pomysł na aktywny weekend w przepięknej aurze.
Skorzystajcie z możliwości połączenia aktywnego i biegowego spędzenia czasu ze zwiedzaniem.
Biegiem po Kampinoskim Parku Narodowym
Puszcza Kampinoska znajdująca się w bezpośredniej odległości od Warszawy, jest prawdziwym rajem dla tych, którzy chcą się solidnie zmęczyć jednocześnie nie przeciążając stawów biegając nieustannie po asfalcie. Czekaja na Was liczne podbiegi, piaszczyste wydmy i korzenie.
„Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego”
Kiedy: niedziela 21 sierpnia, godz.: 9:30
Zbiórka: przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego w Wólce Węglowej – tu sprawdzicie lokalizację: TU.
Trasa: wokół uroczyska Łuże (14 km)
Tempo: 6 min / km
Opis trasy:
Osiedla i wioski, piaszczyste drogi, sosnowe bory podmiejskich lasów – wszystkie te tereny były świadkami dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. To tutaj, na polach pod Dąbrową i Wólką Węglową, miała miejsce słynna szarża Ułanów Jazłowieckich we wrześniu 1939 r.; nie brakuje także miejsc związanych mocno z konspiracją i walką podziemną w okresie okupacji hitlerowskiej i Powstaniem Warszawskim 1944 r. Częściowo pobiegniemy czarnym szlakiem należącym do Podwarszawskiego Szlaku Pamięci, planujemy również dotrzeć do Jeziora Opaleń i usytuowanej nieopodal ścieżki dydaktycznej z długą drewnianą kładką, polaną wypoczynkową i… placem zabaw dla dzieci. Odwiedzimy takżę Łóżową Górę i dawną atomową kwaterę dowodzenia służącą aktualnie jako schronienie dla nietoperzy.
Trener: Piotr Strzelecki
Dojazd: możecie dojechać komunikacją miejską – autobusami linii 110 i 409 (przystanki autobusowe Cmentarz Północny - Brama Zachodnia 01 i 02) lub samochodem – duży parking dostępny blisko miejsca zbiórki. Lokalizacja parkingu: TU.
Jak bedzie wiodła trasa biegowa?
Szczegóły wkrótce!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.