Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 21 sierpnia

11 sierpnia 2022
Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego: biegamy i zwiedzamy 21 sierpnia

Niecodzienny pomysł na aktywny weekend w przepięknej aurze.

Skorzystajcie z możliwości połączenia aktywnego i biegowego spędzenia czasu ze zwiedzaniem.

Biegiem po Kampinoskim Parku Narodowym

Puszcza Kampinoska znajdująca się w bezpośredniej odległości od Warszawy, jest prawdziwym rajem dla tych, którzy chcą się solidnie zmęczyć jednocześnie nie przeciążając stawów biegając nieustannie po asfalcie. Czekaja na Was liczne podbiegi, piaszczyste wydmy i korzenie.

 „Śladami historii Kampinoskiego Parku Narodowego”

Kiedy: niedziela 21 sierpnia, godz.: 9:30

Zbiórka: przy Bramie Zachodniej Cmentarza Północnego w Wólce Węglowej – tu sprawdzicie lokalizację: TU.

Trasa: wokół uroczyska Łuże (14 km)

Tempo: 6 min / km

Opis trasy:

Osiedla i wioski, piaszczyste drogi, sosnowe bory podmiejskich lasów – wszystkie te tereny były świadkami dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. To tutaj, na polach pod Dąbrową i Wólką Węglową, miała miejsce słynna szarża Ułanów Jazłowieckich we wrześniu 1939 r.; nie brakuje także miejsc związanych mocno z konspiracją i walką podziemną w okresie okupacji hitlerowskiej i Powstaniem Warszawskim 1944 r. Częściowo pobiegniemy czarnym szlakiem należącym do Podwarszawskiego Szlaku Pamięci, planujemy również dotrzeć do Jeziora Opaleń i usytuowanej nieopodal ścieżki dydaktycznej z długą drewnianą kładką, polaną wypoczynkową i… placem zabaw dla dzieci. Odwiedzimy takżę Łóżową Górę i dawną atomową kwaterę dowodzenia służącą aktualnie jako schronienie dla nietoperzy. 

Trener: Piotr Strzelecki

Dojazd: możecie dojechać komunikacją miejską – autobusami linii 110 i 409 (przystanki autobusowe Cmentarz Północny - Brama Zachodnia 01 i 02) lub samochodem – duży parking dostępny blisko miejsca zbiórki. Lokalizacja parkingu: TU.

Jak bedzie wiodła trasa biegowa? 

Szczegóły wkrótce! 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, bez rejestracji.