Rewitalizacja Ośrodka Hutnik nagrodzona w Konkursie Budowa Roku

20 września 2022
Rewitalizacja Ośrodka Hutnik nagrodzona w Konkursie Budowa Roku

Dziś miała miejsce gala wręczenia wyjątkowych wyróżnień w Konkursie Budowa Roku Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

W kategorii „Obiekty Sportowe i Rekreacyjne” nagrodę II stopnia otrzymała rewitalizacja Ośrodka Hutnik. Inwestycja finansowana ze środków budżetu m.st. Warszawy została zrealizowana przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników konkursu nagrodę z rąk przedstawicieli PZIiTB odebrała Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz Bartosz Żukowski, zastępca Dyrektora SCSAW.

Rewitalizacja Ośrodka Hutnik została przeprowadzona w latach 2019-2021 i kosztowała 48 milionów złotych z budżetu miasta. W jej wyniku do dyspozycji mieszkańców oddano:

- stadion spełniający warunki umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej (zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN),

- dwa boiska treningowe B i C (otrzymały licencję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej) z nawierzchnią z trawy syntetycznej z możliwością przykrycia powłokami pneumatycznymi (co daje możliwość wykorzystania przez cały rok); boiska te zostały one dopuszczone do rozgrywania meczów w niższych klasach rozgrywkowych, III lidze kobiet i ligach młodzieżowych, dzięki czemu będą służyły nie tylko do treningów;

- 4 korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej, także z możliwością montażu powłok pneumatycznych;

- zaplecze szatniowo-sanitarne;

- parking na ponad 200 samochodów.

Dziś Ośrodek Hutnik to nowoczesny kompleks sportowy z całoroczną bazą treningową. Z jego szerokiej oferty korzystają kluby sportowe, stowarzyszenia, fundacje oraz mieszkańcy.

Konkurs jest organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Celem Konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Konkurs służy promocji inwestorów i wykonawców. Przedmiotem Konkursu są nowe lub odbudowane, rozbudowane, nadbudowane bądź przebudowane obiekty budowlane, albo proces inwestycyjny ze wszystkich rodzajów budownictwa.