Powraca Leśna Triada Biegowa

9 lutego 2023
Powraca Leśna Triada Biegowa

Powraca Leśna Triada Biegowa, cykl bezpłatnych imprez sportowych o charakterze rodzinnym, który zdobył sympatię mieszkańców Warszawy. Wspólny projekt Lasów Miejskich-Warszawa i Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa to doskonały przykład korzyści, jakie może przynieść mieszkańcom współpraca jednostek miejskich.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2022 r. W spotkaniach wzięło udział blisko tysiąc uczestników – biegaczek i biegaczy oraz towarzyszących im rodzin bliskich. Druga edycja startuje już 1 kwietnia.

Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wielbicieli zdrowego odpoczynku i czasu spędzonego z bliskimi. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich i ma na celu zaprezentowanie zielonej strony miasta stołecznego Warszawy 

podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Pierwsza impreza Leśnej Triady - Szlak wiosny – odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia. Druga – Szlak w stronę lata – zaplanowano na 17 czerwca, a trzecią – Szlak kolorów jesieni – na 2 września. Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Poza tym odbędą się spacery nordic walking, warsztaty edukacyjne, zabawy i gry plenerowe dla rodzin z dziećmi.

Zapisy wystartują w marcu, link do rejestracji zostanie podany na stronie www.aktywnawarszawa.pl oraz w mediach społecznościowych organizatorów.