Zakończone zapisy na 31. Bieg Niepodległości. Rekordowe 22 000 uczestników!

4 listopada 2019
Zakończone zapisy na 31. Bieg Niepodległości. Rekordowe 22 000 uczestników!

Dziękujemy, że będziecie z nami 31. Biegiem Niepodległości. Dziś tj. 4 listopada 2019 zostały zamknięte listy startowe.
Przypominamy, że osoby, które nie mogą wystartować, a mają już opłacony pakiet na Bieg mogą skorzystać z opcji "Przepisz pakiet" na swoim koncie zapisowym.
Przepisywanie pakietów jest możliwe do 7 listopada 2019 r.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie – zapisało się na niego rekordowe 22 000 uczestników (przy limicie miejsc o 2 000 większym niż przed rokiem). Zawodnicy - zgodnie z tradycją - ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski.

Tegoroczne nowości

W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wprowadziła dwie nowości. Dla wygody biegaczy została zmieniona lokalizacja biura zawodów - po raz pierwszy ma ono siedzibę w CH Westfield Arkadia, podobnie jak strefa depozytów. Wszystko w pobliżu miejsca startu. Dodatkowo, aby zachęcić do zmagań w całym cyklu Warszawskiej Triady Biegowej "Zabiegaj o Pamięć" nie tylko stworzono klasyfikację generalną trzech biegów, ale też przygotowano specjalny trójdzielny medal, tworzący kształt mapy Polski i Warszawy. Mogą go zdobyć, ci którzy przekroczyli metę każdej z trzech, nawiązujących do historii Polski biegowych imprez w stolicy.

Trasa bez zmian

Tradycyjna jest zaś sama trasa. Start i metę wyznaczono u zbiegu ulic Stawki i al. Jana Pawła II. Biegaczy i zawodnicy na wózkach na dystansie 10 km przebiegną ulicami: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, a następnie nawrócą w prawo na wysokości al. Rakowieckiej i wrócą lewą stroną wspomnianych wyżej ulic do mety przy ul. Stawki. Tradycyjnie też bieg główny będzie miał swój początek o symbolicznej godzinie 11:11, a poprzedzi go wspólne odśpiewanie hymnu, zaś na mecie spotkać będzie można jak co roku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mila Niepodległości

Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy - dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili Niepodległości na dystansie 1918 metrów - podkreśla dyrektor Maciej Mroczek. Dzieci wystartują z tego samego miejsca co bieg główny. Zawrócą jednak wcześniej, bo na wysokości ul. Nowolipie.

Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziecie - TUTAJ

Fot. Krzysztof Aniołkowski