W Ośrodku Szczęśliwice rozpoczął się sezon zimowy. Sprawdź co się zmieniło?

6 grudnia 2019
W Ośrodku Szczęśliwice rozpoczął się sezon zimowy. Sprawdź co się zmieniło?

Zakończył się kolejny etap zmian w Ośrodku Szczęśliwice - modernizacja budynku, która obejmowała jego rozbudowę, przebudowę części parteru i nadbudowę piętra, , a także zagospodarowanie okolicznego terenu. Miłośnicy białego szaleństwa już od piątku, 6 grudnia, mogą korzystać ze zmodernizowanego obiektu.

- Przygotowania do sezonu w pełni! Jako zapalony narciarz szczególnie cieszę się, że dziś otworzyliśmy zmodernizowaną Górkę Szczęśliwicką. Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów narciarskich w Polsce, który przez cały rok służy warszawiankom i warszawiakom, a także szkółkom narciarskim. W ubiegłym roku wyremontowany został stok i szatnie, teraz oddajemy do użytku mieszkańców nowe wnętrze budynku, dodatkowe piętro, otwarty taras, a wkrótce w nowoczesne urządzenia wyposażymy strefę rekreacyjno-sportową, w której znajdą się m.in. siłownia, sale do ćwiczeń czy pokój rehabilitacji. Co bardzo ważne, dzięki remontowi, obiekt został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, jest również przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st Warszawy.

Piękny taras widokowy

Zakończyliśmy kolejny, trzeci etap rewitalizacji Ośrodka Szczęśliwice. Zmodernizowana została centralna część parteru budynku ośrodka, który zyskał nową klatkę schodową skomunikowaną z piętrem, zlokalizowaną bezpośrednio przy dźwigu zapewniającym bezpieczną komunikację pomiędzy wszystkimi poziomami m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowane zostały również toalety, szatnie i pomieszczenia pracownicze. Powiększona została serwerownia z dostosowaniem jej do aktualnych wymagań. 

Istniejący taras zyskał zadaszenie. W centralnej części budynku od strony frontu powstała nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, która wkrótce zostanie wyposażona w nowoczesne sprzęty i udostępniona mieszkańcom. W skład tej strefy wchodzą: sala fitness, przestrzeń z trenażerami - urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Powstały również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników ośrodka. W centralnej części od strony stoku znajduje się otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku zlokalizowana jest sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym, która wkrótce zostanie otwarta dla użytkowników ośrodka. Modernizacja objęła również prace instalacyjne. 

Oprócz remontu budynku wykonane zostały prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem pojawiły się nowe miejsca parkingowe z eko-kraty, miejsce postoju rowerów, wymieniona została nawierzchnia i wykonane nasadzenia. Zakres prac objął również izolację ścian fundamentowych, remont elewacji budynku z ociepleniem i montażem ślusarki zewnętrznej oraz wykonanie nowych schodów zewnętrznych, dachu budynku i zabudowy poziomu technicznego. Cały budynek poprzez liczną roślinność pnącą się po jego elewacji oraz dzięki powierzchni zielonego dachu zgodnie z przyjętymi założeniami ma wpisywać się w otoczenie zielonego Parku Szczęśliwickiego.

Całkowicie nowe oblicze

Na trzeci etap prac na terenie Ośrodka Szczęśliwice, m.st. Warszawa przeznaczyło blisko 12 mln zł.

W poprzednich etapach modernizacji Ośrodka Szczęśliwice została wymieniona mata pokrywająca cały stok narciarski, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Wymienione zostało oświetlenie oraz przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W budynku zostały odnowione piwnice, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno–sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich. Na wszystkie prace na terenie obiektu w latach 2017-2019 Warszawa przeznaczyła około 24 mln zł.