Świetni narciarze na Górce, AKTYWNA na SNOW EXPO

30 października 2018
Świetni narciarze na Górce, AKTYWNA na SNOW EXPO

W piątek 26 października 2018 r. na Górce Szczęśliwickiej (Ośrodek Szczęśliwice) odbyła się konferencja prasowa otwierająca III edycję SNOW EXPO i Narodowego SKI TEST, zaś przez cały weekend 27-28 października AKTYWNA WARSZAWA prezentowała się na stadionie PGE Narodowym.

Maciej Bydliński: Górka doskonała do trenowania

W piątek 26 października zaproszeni goście opowiadali o współpracy przy kolejnej edycji SNOW EXPO. Arkadiusz Walus
 organizator i pomysłodawca SNOW EXPO zrelacjonował poprzednie edycje i przedstawił pomysły, które będą realizowane już za rok.
Z kolei Janusz Samel, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy opowiedział o kolejnych planach inwestycyjnych dot. Ośrodka Szczęśliwice. Przypomniał o wymianie maty i dotychczasowej modernizacji stoku na Górce Szczęśliwickiej. Maciej Bydliński – polski narciarz alpejski, wielokrotny indywidualny Mistrz Polski zdradził, że pierwszy raz jeździł na odnowionej macie i zapewnił, że Górka Szczęśliwicka jest doskonałym miejscem do trenowania przed sezonem zimowym.

SNOW EXPO SKI CUP

Po konferencji na Górce Szczęśliwickiej zostały rozegrane zawody narciarskie. Najlepszą kobietą wśród wszystkich startujących narciarzy okazała się popularna aktorka Katarzyna Glinka. W kategorii mężczyzn, w zaciętym pojedynku zwyciężył Michał Szypliński. Trzecie miejsce zdobył najlepszy narciarz wśród polskich piłkarzy, czyli były Reprezentant Polski Piotr Świerczewski.
Gościem specjalnym Wydarzenia był Maciej Bydliński - wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim, który również zmierzył się ze zwycięzcami SNOW EXPO SKI CUP 2018.

Aktywna Warszawa brała aktywny udział w wydarzeniu.

Jako partner SNOW EXPO AKTYWNA WARSZAWA była obecna podczas trzech dni targów SNOW EXPO na stadionie PGE Narodowym. Na naszym stoisku mówiliśmy o ofertach jakie przygotowaliśmy dla warszawiaków na zbliżającą się zimę
i zachęcaliśmy do korzystania z naszych Ośrodków nie tylko zimową porą. Można było zobaczyć, jak wygląda mata, dotknąć jej a nawet sprawdzić, jak się zachowują na niej narty. Odwiedzili nas m. in.  Andrzej Bargiel – pierwszy człowiek, który zjechał z K2 na nartach, Krzysztof Wielicki – polski himalaista, kierownik zimowych wypraw, Karolina Riemen- Żerebecka – polska narciarka dowolna, specjalizująca się w skicrossie oraz znany aktor Krzysztof Majchrzak.