Podsumowanie funkcjonowania Strefy w sezonie 2017

5 października 2017
Podsumowanie funkcjonowania Strefy w sezonie 2017

Strefa Rekreacji Dzielnicy Wisła była kontynuacją działań, które odbywały się w roku 2016 w miesiącach letnich (czerwiec – wrzesień), pn. Strefa Rekreacyjna. W ubiegłym roku, Strefa Rekreacyjna, usytuowana była przed Pałacem Kultury i Nauki (jedno boisko do siatkówki plażowej, jedno boisko do beach soccera oraz dwa boiska do badmintona).

W tym roku piaszczyste boiska przeniesione zostały na plażę „Poniatówka”, pod Most Księcia Józefa Poniatowskiego. Strefę tworzyły trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki plażowej oraz urządzenia do street workout-u (drążki, poręcze itd.). Dodatkowo możliwe było rozłożenie boisk do plażowej piłki ręcznej. Obok placów gry ustawione były trybuny na ok. 200 osób, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz kontenery pełniące funkcję pomieszczeń socjalnych (ochrona + „gospodarze” obiektu) oraz magazynowych. Przy powstawaniu, a później przy realizacji projektu pn. Strefa Rekreacji Dzielnicy Wisła 2017 brały udział trzy podmioty: Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Biuro Sportu i Rekreacji oraz Biuro Marketingu. Nazwa została dopasowana do działań prowadzonych przez Biuro Marketingu pn. Dzielnica Wisła, które dotyczą wszelkich „wiślanych” wydarzeń, pozwalających każdemu mieszkańcowi Warszawy, odnaleźć coś dla siebie nad rzeką lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie (w tym m.in. imprezy, eventy, pokazy, zajęcia tematyczne, warsztaty itd.), budujących markę Wisły w ogłoszonym Roku Rzeki Wisły.

Korzystanie z boisk Strefy Rekreacji Dzielnicy Wisła oraz wszelkich atrakcji, które się na nich odbywały było bezpłatne.

Termin realizacji

10 czerwca 2017 r. – 10 września 2017 r.

Strefa Rekreacji Dzielnicy Wisła była otwarta 7 dni w tygodniu, w godzinach 9.30 – 22.00.

Imprezy, eventy

Przez trzy miesiące funkcjonowania Strefy Rekreacji Dzielnicy Wisła, zrealizowanych zostało prawie 20 imprez i eventów, które dotyczyły różnych dyscyplin sportu, m.in. siatkówki plażowej, fitnessu, frisbee, street workout, plażowej piłki ręcznej, futbolu flagowego oraz futbolu amerykańskiego.

Wydarzenia, które zasługują na szczególne wyróżnienie ze względu na swoją skalę i frekwencję uczestników to przede wszystkim:

Należy podkreślić fakt, iż przy realizacji w/w aktywności udało się nawiązać współpracę z wieloma podmiotami i organizacjami (m.in. związki, kluby i stowarzyszenia sportowe, fundacje, firmy komercyjne itd.) w tym m.in.:

Zajęcia sportowo-rekreacyjne

W „Strefie”, przez cały okres wakacji, kilka razy w tygodniu, odbywały się regularnie ogólnodostępne zajęcia sportowo-rekreacyjne o różnej tematyce:

  • fitness, zumba, joga, zdrowy kręgosłup, płaski brzuch,
  • Nike + Run Club - treningi biegowe,
  • street workout.

Program „Lato w Mieście 2017”

Zajęcia w ramach Programu „Lato w Mieście 2017” odbywały się w „Strefie” od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.30 - 13.30.

W celu urozmaicenia programu, zorganizowane zostały dwie imprezy artystyczno-sportowe (na rozpoczęcie i zakończenie akcji), podczas których uczestnicy mieli okazję m.in. tańczyć z Różowym Jednorożcem, bawić się w berka z Minionkami, czy nauczyć się podstaw akrobatyki cyrkowej. Ponadto, w programie imprezy było wiele innych atrakcji, konkursów, gier i zabaw.Obydwa wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęły odpowiednio prawie 600 i 300 dzieci.

Dodatkowo przy współpracy z Legia Soccer Schools, we wtorki i czwartki (w czerwcu i lipcu) przeprowadzane były zajęcia specjalistyczne z piłki nożnej dla uczestników programu, które prowadziła wykwalifikowana kadra trenersko/instruktorska.

Przez cały okres prowadzenia zajęć w ramach Programu „Lato w Mieście 2017” w „Strefie” pojawiło się ok. 2200 dzieci i młodzieży.

Statystyki

W sumie „Strefę” w sezonie 2017 odwiedziło ponad 16000 osób, w wieku od kilkuletnich dzieci do seniorów. Projekt „Strefa Rekreacji Dzielnicy Wisła” kierowany był do wszystkich warszawiaków, niezależnie od wieku, płci czy poziomu sprawności fizycznej.

Dziękujemy, że byliście z nami :)

Do zobaczenia za rok!!!