Namysłowska zmieni się nie do poznania. Sprawdźcie jak!

9 kwietnia 2018
Namysłowska zmieni się nie do poznania. Sprawdźcie jak!

To wyjątkowo piękny dzień dla Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, nie tylko ze względu na wiosenną aurę. Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla modernizacji Ośrodka Namysłowska.

Uzyskanie pozwolenia daje Stołecznemu Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zielone światło do rozpoczęcia i prowadzenia budowy. Modernizacja ośrodka będzie możliwa jak tylko zakończą się prace projektowe oraz wyłoniony zostanie wykonawca prac.

Skatepark, pumptrack, strefa parkour i wiele innych

Rewitalizację Ośrodka podzielono na kilka stref, z których jedną utworzy skwer gdzie znajdzie się infrastruktura dedykowana dzieciom i młodzieży a mianowicie, skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalistenika, ścianka wspinaczkowa z częścią sportową i rekreacyjną,  slackline, linarium  i szereg innych. To wszystko w otoczeniu zieleni, atrakcyjnej małej architektury, ogrodzone i oświetlone latarniami wewnętrznymi.

Gastronomia, siłownia, fitness, SPA

Kolejną strefą do rewitalizacji jest budynek główny, którego modernizacja polegać będzie na kompleksowej przebudowie z wymianą istniejących instalacji oraz doposażeniem budynku w nowoczesne systemy wspomagające obsługę użytkowników obiektu w tym nowoczesne rozwiązania dostosowujące obiekt do użytku osób niepełnosprawnych. W ramach planowanych robót zmodernizowana zostanie hala basenowa, wymienione zostanie zadaszenie hali, powstanie nowa niecka sportowego basenu wewnętrznego z kanałem wypływowym łączącym basen wewnętrzny z rekreacyjną niecką basenu zewnętrznego, basen do nauki pływania z ruchomym dnem.

Ponad to w poziomie parteru wydzielona zostanie część restauracyjno-gastronomiczna z tarasem oraz część z przeznaczeniem na siłownię i fitness. W poziomie pierwszego piętra budynku powstanie galeria widokowa na halę basenową oraz zespół pomieszczeń pracowniczo-biurowych. W części podziemnej oprócz pomieszczeń technicznych powstanie nowoczesny zespół SPA.

Na zewnątrz: plaża, boisko, amfiteatr, lodowisko/rolkowisko

Największa strefą do rewitalizacji jest strefa zewnętrzna ośrodka. Planowana jest tu budowa bogatej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej aby wydłużyć sezonowość tej strefy maksymalnie w stosunku do panujących warunków atmosferycznych. W ramach planowanych prac powstanie kompleks atrakcji zewnętrznych wśród których wyróżnić należy rekreacyjny basen z poliuretanową plażą solarną i kanałem wypływowym, strefę brodzików oraz wodny plac zabaw, plażę trawiastą i amfiteatr terenowy ze strefą zieleni oraz boiska do piłki plażowej i place zabaw wyposażone w atrakcje dla dzieci.

W południowo-zachodniej części ośrodka powstanie kryte lodowisko/rolkowisko z zapleczem szatniowo-sanitarnym na potrzeby użytkowników płyty lodowiska oraz z częścią szatniową i sanitariatami  dla użytkowników zewnętrznego terenu rekreacyjnego Ośrodka. W budynku lodowiska wygospodarowana zostanie również część gastronomiczna.

Sportowa nowoczesność

Rewitalizacja Ośrodka jest finansowana ze środków m. st. Warszawy i przyczyni się do powstania nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej- miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin niezależnie od pory roku. Wykonanie planowanych prac planuje się na lata 2018-2020.