Najlepszy prezent dla Twojego dziecka

31 maja 2019
Najlepszy prezent dla Twojego dziecka

 

 AKTYWNA WARSZAWA współnie z Legia Warszawa zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – I Warszawski turniej piłkarski im. Kazimierza Deyny!

Rok 2019 Legia ogłosiła rokiem Deyny, wielkiej legendy najbardziej utytułowanego polskiego klubu i reprezentacji, jednego z najlepszych piłkarzy na świecie w latach 70. XX wieku. W turnieju jego imienia mogą zagrać dzieci w wieku 7 – 11 lat. Start we wrześniu, wielki finał na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3.

Kultywowanie legendy najlepszego polskiego piłkarza i uniwersalnych wartości, jakie reprezentuje świat piłki nożnej, ale również aktywizacja sportowa i promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci to cele, które przyświecają Legii Warszawa i m. st. Warszawa przy organizacji Warszawskiego Turnieju o Puchar Kazimierza Deyny. Rozgrywki będą się odbywać w weekendy, od września 2019, w sześciu dzielnicach na warszawskich Orlikach i Syrence. Zapisy – wzorem historycznego Pucharu Dzikich Drużyn – obejmą wszystkie zgłoszone sześcioosobowe zespoły, zarówno te profesjonalne, jak i amatorskie. Rozgrywki odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: 7-9 lat oraz 10-11 lat.

Po zakończeniu części grupowej odbędzie się turniej, w którym będą uczestniczyć trzy najlepsze drużyny z każdego turnieju dzielnicowego. Następnie, tuż przed jednym z meczów ligowych na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej, zostanie rozegrany wielki mecz finałowy dla dwóch najlepszych drużyn z turnieju finałowego.

Kazimierz Deyna występował w Legii w latach 1966 – 1978. Dwukrotnie był mistrzem Polski, uczestniczył w półfinale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych (poprzednika Ligi Mistrzów UEFA)

w 1970 roku.  W 1974 roku zajął z reprezentacją Polski trzecie miejsce na mistrzostwach świata FIFA w RFN, a redakcja „France Football” wybrała go trzecim najlepszym piłkarzem w Europie. Kazimierz Deyna zginął w wypadku samochodowym 1 września 1989 roku w Stanach Zjednoczonych. W 2012 roku jego prochy zostały sprowadzone do Polski. W narożniku ulic Łazienkowskiej i Czerniakowskiej, przed stadionem, na którym mecze rozgrywa Legia Warszawa znajduje się jego pomnik.

1 czerwca 2019 r. w Dzień Dziecka startują zapisy na ten wyjatkowy turniej.

Zgłoszenia i zapisy przyjmowane są na adres: turniejdeyna@legia.pl.

Trzeba pamietać, że liczba miejsc jest ograniczona, a w każdym lokalnym turnieju będą mogły wziąć udział maksymalnie 32 drużyny - decyduje kolejność zgłoszeń!

Czekamy na Wasze zgłoszenia.