Modernizacja saun na finiszu [ZDJĘCIA]

22 sierpnia 2018
Modernizacja saun na finiszu [ZDJĘCIA]

Ośrodek Inflancka już od dawna przestał być kojarzony z saunami choć atrakcja ta mimo swojego sędziwego wieku i słabej kondycji, ma swoich wiernych sympatyków. Obecnie jesteśmy na dobrej drodze aby to zmienić, a Inflancka już niedługo stanie się obiektem nie tylko sportu i zabawy ale i relaksu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

W marcu br. Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oddało do użytkowania pływalnię krytą, która przeszła szereg prac remontowych i modernizacyjnych mających na celu podniesienie estetyki obiektu, komfortu jego użytkowników i jakości świadczonych usług. Pływalnia w ośrodku „Inflancka” zmieniła się nie do poznania głównie dzięki wymienionej powłoce pneumatycznej, nowoczesnej stacji uzdatniania wody i  nowoczesnemu systemowi wentylacji.

Od czerwca, przez cały sezon letni do dyspozycji mieszkańców Warszawy był kompleks rekreacyjny i sportowy w strefie letniej Ośrodka, gdzie w wyjątkowo upalne tegoroczne lato można było aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

A już niedługo dobiegną końca prace modernizacyjne kompleksu saun w Ośrodku Inflancka, w skład którego wejdzie m.in sauna fińska, infrared, biosauna oraz łaźnia turecka.

Przebudowa obejmuje m.in. zagospodarowanie terenu przyległego gdzie trwa obecnie układanie kostki i wykańczanie pochylni poprawiającej dostępność do budynku. Wykonane zostały już murki gabionowe, które zagwarantują ciszę i spokój na terenach zewnętrznych przeznaczonych do wypoczynku.

Trwają prace przy elewacji, a wewnątrz układana jest instalacja podgrzewania podłogowego.

Ponadto zamontowane zostały bramofurty (bramki obrotowe) łączące zabudowania saun z terenem basenów letnich.