Bliżej jedna z największych inwestycji sportowych w Warszawie

26 czerwca 2018
Bliżej jedna z największych inwestycji sportowych w Warszawie

Będzie można pływać pod dachem i plażować pod gołym niebem, jeździć na łyżwach albo rolkach czy regenerować się w saunie. Z końcem lipca poznamy oferty firmy zainteresowanych wykonaniem robót budowlanych w ramach modernizacji Ośrodka Namysłowska w Warszawie.

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie kompleksowej modernizacji Ośrodka Namysłowska z utworzeniem nowoczesnej bazy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców Warszawy.

CZAS NA ZMIANY

Choć oldschool’owy klimat basenów przy Namysłowskiej ma swój urok, przyszedł czas na zmiany i kompleksową modernizację pływalni. Dzięki wymianie istniejących instalacji i doposażeniu budynku w nowoczesne systemy wspomagające obsługę, obiekt będzie spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, a rozwiązania dostosowujące obiekt do użytku osób niepełnosprawnych znacznie poprawią jego dostępność.

Zmodernizowana zostanie hala basenowa (powstanie w niej nowa niecka sportowego basenu wewnętrznego z kanałem wypływowym łączącym basen wewnętrzny z rekreacyjną niecką basenu zewnętrznego), basen do nauki pływania z ruchomym dnem oraz nowa plaża basenowa.

SKWER SPORTÓW MIEJSKICH

Dla dzieci i młodzież powstanie nowoczesna przestrzeń do uprawiania rekreacji. Skatepark, pumptrack, strefa parkour, kalistenika, ścianka wspinaczkowa z częścią sportową i rekreacyjną, slackline, linarium to główne elementy skweru sportów miejskich.

DWIE PORY ROKU POD JEDNYM DACHEM

Zaplanowano też kryte lodowisko o powierzchni 1800 m², w okresie letnim funkcjonujące jako rolkowisko powstanie w miejscu istniejących budynków magazynowych. W budynku lodowiska  wygospodarowana zostanie część gastronomiczna z zapleczem i salą restauracyjną oraz zewnętrznym ogródkiem barowym.

ODNOWA BIOLOGICZNA Z OGRODEM

Pomieszczenie łaźni parowej, sauna sucha, biosauna, saunę infrared, wytwornice lodu, zespół natrysków ślimakowych, basen schładzający, jacuzzi oraz ścieżka Kneippa to około 300,00 m² nowoczesnego zespołu SPA wyjściem na zewnętrzny ogród, które powstanie w poziomie piwnic budynku.

TARAS Z ZIELONYM DACHEM

W poziomie pierwszego piętra powstanie powierzchnia rekreacyjno-widokowa w postaci tarasu z zielonym dachem oraz galeria widokowa. W obrębie piętra zlokalizowane zostaną również pomieszczenia biurowo- administracyjne, multimedialna sala wielofunkcyjna, salka fitness oraz pomieszczenie wentylatorowni.

KOMPLEKS ATRAKCJI ZEWNĘTRZNYCH

Ze względu na stan techniczny część sezonowa Ośrodka Namysłowska od kilkunastu lat jest wyłączona z eksploatacji. Teraz, w obszarze wewnętrznego terenu rekreacyjnego powstanie kompleks atrakcji zewnętrznych wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

  • rekreacyjny basen z kanałem wypływowym z plażą solarną
  • strefę brodzików dla dzieci oraz wodny plac zabaw,
  • plażę trawiastą i amfiteatr terenowy ze strefą zieleni,
  • ogrodzone place zabaw dla dzieci,
  • boiska do piłki plażowej,
  • wypoczynkowe place utwardzone z siedziskami i elementami zieleni niskiej.

Szczegóły przetargu: tutaj