Jak i co jeść, aby w kwarantannie nie przytyć? #zostańwdomuAKTYWNIE

24 marca 2020
żywienie

Coś najważniejszego na początek: Kochani, każdy kto może #zostajewdomu

Coś co już wiecie: Ze sklepów znikają już od kilkunastu dni ryże, kasze, makarony i cała masa żywności z długą datą przydatności do spożycia.

Coś nad czym wielu z Was się zastanawia: Jak nie przytyć podczas kwarantanny?

#zostanwdomuAKTYWNIE to hasło Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa na trudny dla wszystkich czas epidemii koronowirusa.

Przedstawimy wam kilka rozwiązań, aby być w formie przez ten czas, gdy mamy ograniczoną możliwość ruchu na świeżym powietrzu.

1.Staraj się jeść zdrowo

Najtrudniejsza, a zarazem jedna z ważniejszych kwestii to wybór produktów. Codziennie powinniśmy jeść warzywa, owoce, chude mięso i węglowodany, ale najlepiej w postaci ciemnego ryżu i makaronu. Zaplanujmy zakupy
z wyprzedzeniem na cały tydzień, kupujmy wszystko, co będzie potrzebne Tobie i Twojej rodzinie za jednym razem, aby ograniczyć liczbę wyjść
z domu do minimum.

Starajmy się nie kupować niezdrowych przekąsek takich jak chipsy, żelki czy paluszki. Zamiast nich pokrójmy w paski marchewkę, jabłko albo selera naciowego.

Inspiracji możecie szukać np. u Marty Dymek na jej facebookowym profilu Jadłonomia.

2. Jedz o określonych porach

Regularnie spożywane posiłki, w odstępach czasu (2,3-4 h), powodują, że nasza przemiana materii funkcjonuje właściwie i organizm nie musi gromadzić zapasów. Jeśli masz problem z regularnością posiłków ustaw w telefonie przypomnienie.

3. Ruszaj się!

To, że zostajemy w domu nie znaczy, że kanapa powinna stać się naszym przyjacielem. Oczywiście to, że zostajemy w domu powoduje, że ruszamy się dużo mniej niż zwykle, a przez to spalamy za mało kalorii. Dlatego warto pomyśleć o ćwiczeniach które możemy wykonać w domu, bez specjalistycznego sprzętu z siłowni. Tu znowu z pomocą przychodzą nasi znajomi z Movo training. Ich propozycje ćwiczeń znajdziecie na YT.

Sandra Kwiatkowska