Co zmieni się wokół Górki Szczęśliwickiej? Będzie nowocześnie i wygodnie

16 kwietnia 2018
Co zmieni się wokół Górki Szczęśliwickiej? Będzie nowocześnie i wygodnie

30 kwietnia dowiemy się, czy i które firmy są chętne na wykonanie robót budowlanych w ramach modernizacji budynku w Ośrodku Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwice.
Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA ogłosiło właśnie drugi przetarg na wykonanie szeregu prac. Co się zmieni w otoczeniu popularnej Górki Szczęśliwickiej?

 

Nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa

Siłownia, pomieszczenie fitness, przestrzeń ze sztucznym stokiem narciarskim, sala aerobowa i pomieszczenie rehabilitacji. Tak będzie wyglądać centralna część piętra, które objęte jest planowanymi pracami. Powstaną również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników Ośrodka.

Dwie odsłony tarasu widokowego

W centralnej części od strony stoku powstanie otwarty taras widokowy z możliwością jego zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku powstanie sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym. To rozwiązanie daje możliwości pełnego wykorzystania przestrzeni Ośrodka niezależnie od pór roku i panującej aury.

Lepsza komunikacja, roboty instalacyjne

W ramach prac wykonana zostanie modernizacja centralnej części parteru wrazz modernizacją głównego wejścia, oraz wejść na stok. Prace obejmą wykonanie nowej klatki schodowej dla komunikacji z piętrem zlokalizowanej bezpośrednio przy projektowanym dźwigu dla osób niepełnosprawnych.

W ramach modernizacji budynku Ośrodka zostaną wykonane roboty instalacyjne, które obejmować będą m.in. wykonanie modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej, wentylacji i klimatyzacji, instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Przyjazne otoczenie

W ramach modernizacji wykonane zostaną również prace związane z zagospodarowaniem terenu Ośrodka. Wzdłuż drogi dojazdowej do Ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem zostanie zrealizowanych szereg prac związanych min. z budową nowych miejsc parkingowych, wykonaniem miejsca postoju rowerów, oraz nowego odwodnienia liniowego placu przed budynkiem, wymianą nawierzchni, wykonaniem nasadzeń oraz robót instalacyjnych.

 

Szczegóły przetargu: tutaj