Sezon 2020/2021 na lodowiskach AKTYWNEJ WARSZAWY [WAŻNE]

18 listopada 2020
Sezon 2020/2021 na lodowiskach AKTYWNEJ WARSZAWY [WAŻNE]

Z przykrością informujemy, że w sezonie 2020/2021 z uwagi na Państwa bezpieczeństwo i aby ograniczyć ryzyko transmisji wirusa nie będziemy mogli otworzyć lodowisk: na Rynku Starego Miasta, przed Pałacem Kultury i Nauki oraz w Ośrodku Moczydło.

Nasze plany pokrzyżowała epidemia SARS-CoV-2, nieustabilizowana sytuacja epidemiologiczna w samej stolicy oraz stwarzające problemy interpretacyjne obowiązujące przepisy rządowe regulujące funkcjonowanie lodowisk.

W myśl stanowiska Ministerstwa Sportu, które stanowi interpretację rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 26 listopada: „Jeżeli więc na lodowiskach/torach łyżwiarskich odbywają się aktywności, o których mowa, tj. współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowego, to takie aktywności sportowe mogą być przeprowadzane. W omawianym kontekście wprowadzony jest natomiast zakaz indywidualnego uprawiania sportu, tzn. gdyby osoby chciały korzystać z lodowiska/toru łyżwiarskiego, poza dopuszczonymi formami, to takie działanie w rozumieniu obowiązujących przepisów jest niedopuszczalne".

Kluby sportowe (i inne podmioty zorganizowane) zapraszamy na lodowisko w Ośrodku Stegny przy ul. Inspektowej 1. Zaznaczamy, że obiekt na Stegnach będzie dostępny wyłącznie dla klubów (i innych podmiotów zorganizowanych), które będą mogły trenować przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego.

Na lodowiska na Rynku Starego Miasta, przed PKiN i na Moczydle – o ile zagrożenie epidemiologiczne minie – zapraszamy za rok.