Już w wakacje nowa odsłona basenów letnich w Ośrodku Inflancka

11 maja 2022
Już w wakacje nowa odsłona basenów letnich w Ośrodku Inflancka

W najbliższe wakacje baseny letnie Ośrodka Inflancka staną się kolejnym, po Parku Wodnym Moczydło kompletnie odmienionym miejscem na świeżym powietrzu dla mieszkańców stolicy.

Plac budowy inwestycji wizytowała w środę wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, której towarzyszył dyrektor AKTYWNEJ WARSZAWY Bartosz Kusior i jego zastępcy: Bartosz Żukowski oraz Katarzyna Łęgiewicz.

Powstał nowy basen sportowy o dł. 25 metrów z częścią rekreacyjną, ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi (masaże, gejzery) oraz miejscem na foodtrucki i prysznice. Wokół głównej atrakcji również dużo się zmieniło, począwszy od nowego ogrodzenia i chodników, przez nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych po piaszczystą i trawiastą plażę oraz boisko do piłki plażowej (w miejsce starego – asfaltowego).

Obecnie jesteśmy na finiszu inwestycji, zakończyliśmy m.in. roboty ziemne, prace wyburzeniowe, rozbiórki, ułożono nawierzchnię boiska do siatkówki i nową plażę piaszczystą oraz zamontowano pochylnie umożliwiające korzystanie z obiektu osobom z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim stoi już nowa zjeżdżalnia. Przed nami ostatnie szlify m.in. dokończenie trawników wraz z uporządkowaniem terenu, a następnie wymagane prawem odbiory.

Całość robót pochłonie 6,6 mln złotych, które Miasto Stołeczne Warszawa zabezpieczyło w budżecie.