Zmodernizowany Ośrodek Szczęśliwice. Wiesz, co się zmieniło?

6 grudnia 2019
Zmodernizowany Ośrodek Szczęśliwice. Wiesz, co się zmieniło?

Zakończył się kolejny etap zmian w Ośrodku Szczęśliwice - modernizacja budynku, która obejmowała jego rozbudowę, przebudowę części parteru i nadbudowę piętra, a także zagospodarowanie okolicznego terenu. 

Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów narciarskich w Polsce, który przez cały rok służy warszawiankom i warszawiakom, a także szkółkom narciarskim. W ubiegłym roku wyremontowany został stok i szatnie, teraz oddajemy do użytku mieszkańców nowe wnętrze budynku, dodatkowe piętro, otwarty taras, a wkrótce w nowoczesne urządzenia wyposażymy strefę rekreacyjno-sportową, w której znajdą się m.in. siłownia, sale do ćwiczeń czy pokój rehabilitacji. Co bardzo ważne, dzięki remontowi, obiekt został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, jest również przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi – mówił Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st Warszawy, podczas otwarcia zmodernizowanego obiektu.

Piękny taras widokowy

Modernizacja Ośrodka Szczęśliwice to już trzeci etap nowoczesnej rewitalizacji. Zmodernizowana została centralna część parteru budynku ośrodka, który zyskał nową klatkę schodową skomunikowaną z piętrem, zlokalizowaną bezpośrednio przy dźwigu zapewniającym bezpieczną komunikację pomiędzy wszystkimi poziomami m.in. dla osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowane zostały również toalety, szatnie i pomieszczenia pracownicze. Powiększona została serwerownia z dostosowaniem jej do aktualnych wymagań. 

Istniejący taras zyskał zadaszenie. W centralnej części budynku od strony frontu powstała nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, która wkrótce zostanie wyposażona w nowoczesne sprzęty i udostępniona mieszkańcom. W skład tej strefy wchodzą: sala fitness, przestrzeń z trenażerami - urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Powstały również nowe pomieszczenia biurowe z salą konferencyjną oraz częścią socjalną dla pracowników ośrodka. W centralnej części od strony stoku znajduje się otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku zlokalizowana jest sala restauracyjna z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym, która wkrótce zostanie otwarta dla użytkowników ośrodka. Modernizacja objęła również prace instalacyjne. 

Oprócz remontu budynku wykonane zostały prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Wzdłuż drogi dojazdowej do ośrodka oraz w obrębie placu przed budynkiem pojawiły się nowe miejsca parkingowe z eko-kraty, miejsce postoju rowerów, wymieniona została nawierzchnia i wykonane nasadzenia. Zakres prac objął również izolację ścian fundamentowych, remont elewacji budynku z ociepleniem i montażem ślusarki zewnętrznej oraz wykonanie nowych schodów zewnętrznych, dachu budynku i zabudowy poziomu technicznego. Cały budynek poprzez liczną roślinność pnącą się po jego elewacji oraz dzięki powierzchni zielonego dachu zgodnie z przyjętymi założeniami ma wpisywać się w otoczenie zielonego Parku Szczęśliwickiego.

Całkowicie nowe oblicze

Na trzeci etap prac na terenie Ośrodka Szczęśliwice, m.st. Warszawa przeznaczyło blisko 12 mln zł.

W poprzednich etapach modernizacji Ośrodka Szczęśliwice została wymieniona mata pokrywająca cały stok narciarski, zmodernizowano drewnianą konstrukcję tarasu widokowego oraz górną stację kolei krzesełkowej. Wymienione zostało oświetlenie oraz przeprowadzono renowację i rozbudowę systemu zraszania stoku zjazdowego. W budynku zostały odnowione piwnice, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjno–sportowa oraz pomieszczenia magazynowe dla klubów i szkółek narciarskich. Na wszystkie prace na terenie obiektu w latach 2017-2019 Warszawa przeznaczyła około 24 mln zł.