Wspaniała atmosfera, kolejny rekord Biegu Niepodległości.

13 listopada 2019
Wspaniała atmosfera, kolejny rekord Biegu Niepodległości.

18 901 osób na mecie, najdłuższa biało-czerwona flaga złożona z uczestników oraz rewelacyjne wyniki najlepszych w kraju zawodników – 31. Bieg Niepodległości przeszedł do historii notując kolejny rekord frekwencji.

Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy tuż przed wystrzałem startera powiedziała: Bardzo się cieszę, że kolejny rok z rzędu postanowiliście świętować z nami rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętować najlepiej, bo na sportowo, biegowym krokiem, tworząc najdłuższą w tym roku w Polsce „żywą” flagę.

Rywalizację w kategorii mężczyzn wygrał Arkadiusz Gardzielewski, który zameldował się na mecie
z czasem 29:29, niemal poprawiając swój własny rekord trasy sprzed kilku lat. Kolejne stopnie podium wybiegali sobie: Kamil Jastrzębski z wynikiem 29:41 oraz Kamil Karbowiak z czasem 30:08.
W kategorii kobiecej nagrody zdobyły: debiutująca na dystansie 10 kilometrów w biegu masowym znakomita wioślarka Joanna Dorociak (jej czas to 35:57) oraz Anna Łapińska (36:36) i depcząca jej po piętach Agnieszka Budek (36:39).

Najdłuższa w tym roku w Polsce „żywa” flaga liczyła w tym roku 17 767 biegaczy na dystansie
10 kilometrów, 14 wózkarzy, 627 uczestników marszu nordic walking oraz 493 młodych biegaczy startujących w Mili Niepodległości. Według ostatecznych wyników metę 31. Biegu Niepodległości przekroczyło w sumie 18 901 osób, co oznacza wzrost frekwencji w stosunku do ubiegłego roku
o 812 osób. Czy w przyszłym roku padnie kolejny rekord? Czas pokaże. Warto podkreślić,
że organizowany przez SCS AKTYWNA WARSZAWA Bieg Niepodległości jest jedną z nielicznych imprez biegowych w kraju, które mogą pochwalić się rosnącym zainteresowaniem uczestników rok do roku.

To wysoko zawieszona poprzeczka – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA – ale i ogromne zaufanie biegaczy, którego postaramy się nie zawieść także w przyszłym roku. Liczymy na to, że zarówno klasyfikacja generalna Warszawskiej Triady Biegowej z medalami z trzech naszych imprez tworzących jedną całość, jak i zmiany organizacyjne, które planujemy, przekonają do nas uczestników wydarzeń biegowych z całej Polski – dodaje Maciej Mroczek.  

Szczegółowe informacje będą sukcesywnie publikowane na stronie internetowej oraz w kanałach organizatora w mediach społecznościowych.

ZDJĘCIA 

Pliki do pobrania: