Pobiegnijmy razem dla Julii podczas 27. Biegu Powstania Warszawskiego!

12 lipca 2017
biegnę dla Julii

Biorąc udział w 27. Biegu Powstania Warszawskiego w sobotę 29 lipca 2017 r. będzie można nie tylko upamiętnić na sportowo ważne wydarzenie historyczne, ale także pomóc 17-letniej Julii. Dziewczyna urodziła się ze złożoną wadą serca i przeszła już trzy bardzo skomplikowane operacje. Obecnie niezbędna jest całkowita korekta wady umożliwiająca jej normalne funkcjonowanie. Julia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczyny. Kartki będzie można odbierać w dniu biegu 29 lipca w godz. 16.30-20.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na terenie Ośrodka Polonia przy ul. Konwiktorskiej 6. Do akcji mogą się włączyć uczestnicy biegu na dystansie 5 km i 10 km.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, m.in. cykl Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 1028 uczestników 26. Biegu Powstania Warszawskiego pomogło w ten sposób 3,5-letniemu Alankowi, który podobnie jak Julia, urodził się z wadą serca. Chłopiec otrzymał od Fundacji PKO Banku Polskiego środki finansowe na operację. Od 2013 r. odbyło się 290 takich akcji, w których wzięło udział ponad 120 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 300 beneficjentów kwotą ponad 4 mln zł.

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla ubogich dzieci w Polsce. Zapisy wystartują 2 września.   

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem