Nowa trasa Biegu Powstania Warszawskiego

28 czerwca 2018
Nowa trasa Biegu Powstania Warszawskiego

Znana jest już nowa trasa tegorocznej edycji Biegu Powstania Warszawskiego, który odbędzie się 28 lipca w Warszawie. W tym roku Biegacze rozpoczną zmagania na błoniach Toru Łyżwiarskiego Stegny.

28. Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się na dystansie  5 km i 10 km.

Trasa na dystansie 5 km przebiega ulicami: ul. Pory, gdzie na STARCIE Biegacze rozpoczną rywalizację, skręt w ul. Sikorskiego i dalej nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, prosto do ul. Witosa, na wysokości ul. Beethovena nawrót i zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego. Skręt w prawo we wschodnią jezdnię ul. Jana III Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo gdzie Biegacze zakończą wyścig na MECIE.

Trasa na dystansie 10 km przebiega ulicami: ul. Pory, gdzie umiejscowiony będzie START, skręt w ul. Sikorskiego i dalej nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, skręt w prawo w ul. Jana III Sobieskiego, na wysokości Alei Wilanowskiej nawrót przejściem dla pieszych /bez blokowania Al. Wilanowskiej/, po dobiegnięciu do ul. Witosa skręt w prawo, na wysokości ul. Beethovena nawrót i zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego. Skręt w prawo we wschodnią jezdnię ul. Jana III Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo usytuowana jest META.

Do biegu pozostał jeszcze miesiąc czasu, więc każdy zdąży przetestować nową trasę. Trenując zwróćcie uwagę na te ważne punkty:

  • na dystansie 5 km: dwa nawroty na ul. Witosa i Sobieskiego o 180°,
  • na dystansie 10 km: nawrót na ul. Sobieskiego /przed Aleją Wilanowską/ następuje po przejściu dla pieszych.

Regulamin 28. Biegu Powstania Warszawskiego znajdziecie tutaj