Finał 59. Turnieju Gramy o Złotą Piłkę za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

7 czerwca 2019
Finał 59. Turnieju Gramy o Złotą Piłkę za nami [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Prawie 800 dziewcząt i chłopców z 80 drużyn zmierzyło się w 59. edycji Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. A. Zaranka.

Impreza odbywa się od 1965r. i jest jednym z najstarszych turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży organizowanych w Polsce. Pomysłodawcą i jego pierwszym organizatorem był Aleksander Zaranek – sędzia piłkarski, odpowiedzialny za przeprowadzenie pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego w wyzwolonej Warszawie.

Od 1972 r. organizatorem turnieju jest Stołeczny Ośrodek Sportu (obecnie Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA). O Złotą Piłkę rywalizowali piłkarze m.in. stołecznej Legii oraz Reprezentanci Polski. W rozgrywkach drużyn podwórkowych mierzyli się m. in. Dariusz Dziekanowski, Stanisław Terlecki, Michał i Marcin Żewłakow oraz Tomasz Jarzębowski.

5 czerwca na miejskim stadionie piłkarskim przy ul. Łazienkowskiej zagrali ze sobą finaliści.

Oto wyniki finałowej rywalizacji z podziałem na roczniki i drużyny: 

DZIEWCZĘTA: 

2008 r. – młodsze

I miejsce: TEAM PAJOR

II miejsce:UKS SP URSUS

III miejsce: KU AZS UNIWERSYTET WARSZAWSKI

IV miejsce: TEAM KIEDRZYNEK

2005-2007 r

I miejsce: KU AZS UNIWERSYTET WARSAWSKI

II miejsce: PSP NR 6

III miejsce: ALFA PRZYMIERZE RODZIN 2

IV miejsce: KU AZS UNIWERSYTET WARSAWSKI 2

2003-2004 r

I miejsce: FOOTGIRLS TGK

II miejsce: ALFA PRZYMIERZE RODZIN 1

III miejsce: MOS ZIELONKA

IV -

CHŁOPCY: 

2008 r.– młodsi

I miejsce: SP 210

II miejsce: ALFA PRZYMIERZE RODZIN 6

III miejsce: SP SAS 1

IV miejsce: UKS ORZEŁ

2005-2007 r.

I miejsce: RASZYŃSKA

II miejsce: FC JORDAN

III miejsce: SP SAS

IV miejsce: UKS ORZEŁ

2003-2004 r.

I miejsce: STASZIC

II miejsce: MOW DOLNA

III miejsce: ALFA PRZYMIERZE RODZIN 7

IV miejsce: FC JORDAN

 

Najlepszy strzelec Finału

MACIEJ WIECZOREK, reprezentant drużyny Alfa Przymierze rodzin 7 z kategorii wiekowej 2003-2004 6 bramek.

Najlepszy bramkarz Finału

MATEUSZ GÓRECKI, reprezentant drużyny Alfa Przymierze rodzin 7 z kategorii wiekowej 2003-2004.

 

Najlepsza strzelczyni Finału

MAGDALENA KUBO, reprezentantka drużyny Team Pajor z kategorii wiekowej 2008 – młodsze / 5 bramek.

Najlepsza bramkarka Finału

KLAUDIA ZIELIŃSKA, reprezentantka Footgirls TGK rocznik 2003-2004

 

Jeszcze więcej zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku.

Fot. Dorota i Wojciech Szota