7. edycja Zabieganego Targu Wegańskiego

25 września 2017
7. edycja Zabieganego Targu Wegańskiego

1 października to dzień wyjątkowy dla wielu osób, którym bliski jest los zwierząt oraz całej planety. Przypada wówczas Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu, w Polsce obchodzony także jako Dzień Wegan. Takie święto najlepiej uczcić przychodząc na Zabiegany Targ Wegański na nowo otwarty Bulwar gen. G. Smitha Pattona! Targ to impreza towarzysząca 7. edycji Biegu Wegańskiego, skierowana zarówno do biegaczy i ich rodzin, jak i wszystkich warszawiaków korzystających z tras spacerowych nad Wisłą. Wydarzenie to zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Na Targu zdrowo i roślinnie nakarmimy zawodników, kibiców i wszystkich odwiedzających imprezę. Serwować będziemy dania i napoje wyłącznie wegańskie, czyli roślinne, bez produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak: mięso, ryby, owoce morza, jaja, mleko, sery, masło, żelatyna, frytura z tłuszczem zwierzęcym, miód.

Zabiegany Targ Wegański to nie tylko gastronomia, ale też wegańskie kosmetyki, które nie zawierają: hormonów, parabenów, ftalanów, formaldehydów, siarczanów, syntetycznych barwników, EO, DEA, składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach. Współpracujemy również z lokalnymi producentami oraz projektantami odzieży, biżuterii czy akcesoriów, którzy swoją działalnością promują ekologiczny styl życia, udowadniając, że można tworzyć w zgodzie z naturą przy zachowaniu wszelkich norm etycznych. Z okazji wydarzenia i Dnia Weganizmu wybrane pawilony tematyczne nad Wisłą również wprowadzą wegańską ofertę.

W ramach Targu zapraszamy także m.in. na warsztaty jogi na scenie, krótkie omówienie zasad slow joggingu, a także na wykłady i prezentacje naszych ekspertów: Hanny Stolińskiej-Fiedorowicz (dietetyk), Adama Kuncickiego (kulturysty i weganina) oraz Mikołaja Golachowskiego (biologa, ekologa i podróżnika). Impreza realizowana jest przy współudziale Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt „Viva”, a także na rzecz Schroniska dla zwierząt w Korabiewicach. Z każdego pakietu startowego biegu na 5 km 5 zł przeznaczone zostanie na Schronisko. W wydarzeniu już kolejny raz weźmie udział prawie 50 psów ze Schroniska „Na Paluchu” wraz ze swoimi wolontariuszami. Wszystkie psy w charakterystycznych czerwonych chustach będą poszukiwać nowego domu. W promocji podopiecznych wolontariuszom pomogą znane osoby, a wśród nich: Nick Sinckler, Sylwia Szostak, Akop Szostak. Może i Wy znajdziecie wśród czworonogów przyjaciela na całe życie? Wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

HARMONOGRAM BIEGÓW I WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH 7 TARGOWI WEGAŃSKIEMU:

9:25 Instruktaż slow joggingu

9:30 Uroczyste otwarcie wydarzenia

10:00-11:00 Bieg główny – 5 km

10:15-10:45 I sesja jogi z Agnieszką Passendorfer (scena)

11:00-11:30 Dekoracje zawodników Biegu głównego

11:30-12:00 II sesja jogi z Agnieszką Passendorfer (scena)

12:00-13:00 Decathlon Bieg Dzieci

13:00-13:30 Dekoracje zawodników Biegu Dzieci

13:30-13:45 Waldemar Kamiński, współzałożyciel Stowarzyszenia Slow Jogging Polska opowie, jak biegać zdrowia i unikać kontuzji (scena)

14:00-15:00 Rodzinny Bieg po Zdrowie – 2 km

16:00 Zakończenie wydarzenia

 

WYKŁADY:

12:00-13:00 Hanna Stolińska-Fiedorowicz „Jadłospis wegański - bilans i balans dla zdrowia”

13:00-14:00 Adam Kuncicki „Weganizm w sportach sylwetkowych - przygotowania do zawodów Adama Kuncickiego”

14:00-15:00 Mikołaj Golachowski „Świat bez człowieka”