31. Warszawski Triathlon Zimowy za nami. Zacięta rywalizacja Szali i Małka

3 lutego 2020
31. Warszawski Triathlon Zimowy za nami. Zacięta rywalizacja Szali i Małka

W sobotę 1 lutego, w Ośrodku Stegny AKTYWNEJ WARSZAWY rozpoczęła się czwarta dekada ścigania dla twardzielek i twardzieli – 31. edycja Warszawskiego Triathlonu Zimowego. Impreza, jak każdego roku, przyniosła wiele emocji, a dzięki zaciętej rywalizacji zostanie na długo zapamiętana przez zawodników oraz kibiców.

Warszawski Triathlon Zimowy: jedyny w Polsce i Europie

WTZ to zawody jedyne w swoim rodzaju: jedyne w Polsce i Europie. Swój niepowtarzalny charakter zawdzięczają unikatowej mieszance trzech dyscyplin sportowych (biegu, łyżwiarstwa oraz kolarstwa) z kapryśną, zimową aurą. Połączenie wszystkich tych elementów sprawia, że na linii startu meldują się prawdziwi ludzie z żelaza, a sam udział w zawodach sprawia, że zasługują oni na szacunek i uznanie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło blisko 192 zawodników w kategorii indywidualnej oraz 40 drużyn.

Warszawski Triathlon Zimowy: Szybkie Konie były szybkie

- Zawody cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Rywalizacja w zimowej odmianie triathlonu to prawdziwa próba charakteru i umiejętności sportowych. Z wielkim podziwem oraz zainteresowaniem przyglądałem się wszystkim zawodnikom i dziękuję im za to, że przystąpili do rywalizacji – podkreśla Bartłomiej Stępień, zastępca kierownika Działu Marketingu i Organizacji Imprez AKTYWNEJ WARSZAWY.

Jako pierwsze, punktualnie o 10:30, do rywalizacji przystąpiły drużyny. Linię mety najszybciej pokonały „Szybkie Konie Żórawski Team”. Nazwa drużyny jest doskonałym odzwierciedleniem czasu, w jakim ukończyła ona zawody - 37:25!

Warszawski Triathlon Zimowy: Szala wraca na pierwsze miejsce

Dwie godziny po drużynach, wyścig rozpoczęli zawodnicy klasyfikowani indywidualnie. Konkurencja od pierwszych metrów była niezwykle zacięta. Etap biegowy najszybciej ukończył Tomasz Szala, któremu krok w krok towarzyszył Jarosław Górecki. Obu panów dzieliła zaledwie sekunda! Podczas wyścigu łyżwiarskiego swój pościg za liderem rozpoczął Piotr Małek i kontynuował go również podczas jazdy na rowerze. Pojedynek dwóch zimowych mistrzów był niezwykle efektowny i widowiskowy. Ostatecznie pierwszy do mety dojechał Tomasz (40:27) i efektownym przejazdem na jednym kole potwierdził odzyskanie prymatu w Warszawskim Triathlonie Zimowym. Piotr (ubiegłoroczny zwycięzca) na metę dotarł ledwie 13 sekund za nim! Było co podziwiać.

Warszawski Triathlon Zimowy: zwycięstwo zawodniczki Huragana

Wśród Pań najszybsza okazała się Katarzyna Praszczałek, która uzyskała czas 49:00. Zwycięstwo zawodniczki UKK Huragan Wołomin było bezdyskusyjne.

Na trasie zawodów zameldowało się liczne grono kibiców, którzy swym dopingiem i zaangażowaniem wspierali ekstremalnych triathlonistów.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za emocje, a kibicom za doping i zaangażowane. Do zobaczenia za rok!

Wyniki klasyfikacji indywidualnej dostępne na stronie - TUTAJ.  
Wyniki klasyfikacji drużynowej dostępne na stronie: TUTAJ.  

Więcej zdjęć na facebooku.