„Dad's Day" z OSiR Praga – Południe

17 czerwca 2019
„Dad's Day

23 czerwca 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Podskarbińskiej 14 odbędzie się II edycja imprezy o nazwie „Dad's Day". Wydarzenie organizowane Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy jest niepowtarzalną imprezą na skalę krajową. Pomysłodawcy skoncentrowali się na dwóch ważnych elementach: Dniu Ojca oraz bieganiu. Dlatego w tym roku prócz głównego biegu o nazwie „II Bieg Super Taty" na dystansie 5 km i „II Biegu z Tatą" na 3 dystansach (200, 400, 800 m), odbędą się również sztafety rodzinne o nazwie „Bieg Sztafetowy".

Organizatorzy również chcą w tym dniu celebrować to święto i pokazywać młodym pokoleniom jak ważną osobą w życiu każdego dziecka jest Ojciec. Dlatego prócz biegów przygotowany zostanie piknik rodziny, podczas którego najmłodsi będą spędzać czas w sposób aktywny ze swoimi Tatusiami. Patronat nad tym wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Burmistrz Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy.

Tegoroczna edycja również łączy przekazanie obiektu, jakim jest stadion lekkoatletyczny przy ul. Podskarbińskiej 14. Obiekt ten przez wiele lat gościł największe imprezy lekkoatletyczne w kraju. Od niedawna obiektem zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga – Południe m.st. Warszawy przy ul. Siennickiej 40, który organizować będzie na tym obiekcie wiele sportowych wydarzeń. Dlatego już 23 czerwca w ramach II edycji Dad's Day odbędzie się lekkoatletyczny Dzień Dziecka. Ponad 250 dzieci weźmie udział w rywalizacji w wielu sportowych kategoriach.

Zapraszamy! 

Więcej informacji TUTAJ