AKTYWNA WARSZAWA partnerem Warszawskiego Półmaratonu Pokoju [TRASA, UTRUDNIENIA]

25 marca 2022
AKTYWNA WARSZAWA partnerem Warszawskiego Półmaratonu Pokoju [TRASA, UTRUDNIENIA]

Już w najbliższą niedzielę, 27 marca ulicami Warszawy przebiegnie 16. Półmaraton Warszawski. Tegoroczna edycja tego popularnego wydarzenia nosić będzie specjalną nazwę, dodatkowo odbędzie się szereg akcji mających na celu wsparcie organizacji pomocowych działających na rzecz Ukrainy.

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zostało partnerem półmaratonu i wesprze logistycznie organizatorów w realizacji imprezy.

Warto jednak pamiętać, że tak duże biegi wiążą się również z zamykaniem ulic. Zapoznajcie się Państwo z najważniejszymi informacjami, które dotyczą bezpośrednio komunikacji w rejonie Ośrodków AKTYWNEJ WARSZAWY.

Utrudnienia w ruchu wokół Ośrodka Polonia…

Ze względu na montaż i demontaż startu biegu, już od soboty, 26 marca, od godz. 20.00 do niedzieli, 27 marca, do godz. 19.00 zamknięte dla ruchu będą ulice Konwiktorska i R. Sanguszki.

Za to od piątku, 25 marca, od godz. 10.00 zwężona o jeden pas będzie jezdnia ul. Wybrzeże Gdańskie prowadząca w kierunku Mokotowa. Wyłączony z ruchu będzie prawy pas na wysokości Multimedialnego Parku Fontann. Montaż i demontaż mety wymagać będzie całkowitego zamknięcia jezdni prowadzącej w kierunku Mokotowa, na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do ul. Grodzkiej, od soboty, 26 marca, od godz. 20.00. Ruch na dwóch pasach ma zostać przywrócony w niedzielę, 27 marca, od godz. 20.00, a od godz. 22.00 już na wszystkich.

… oraz wokół Ośrodków: Rozbrat i Solec

W dniu imprezy z Mostu Świętokrzyskiego biegacze udadzą się ulicami: Tamka – L. Kruczkowskiego, Rozbrat i Górnośląska (w niedziele zamknięte w godz. 8.50-12.15; utrzymany ruch w kierunku północnym od ul. Ludnej do Czerwonego Krzyża) – J. Hoene-Wrońskiego – al. T. Hopfera – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska, Solec i Wioślarska (w niedzielę od ok. godz. 9.20 do godz. 12.52 zamknięta jezdnia prowadząca w kierunku Mokotowa; dla samochodów przejezdny będzie jeden pas od ul. Ludnej do Łazienkowskiej; kierowcy jadący od centrum na południe Warszawy nie będą mogli zjechać z Trasy Łazienkowskiej na Wisłostradę, a podróżni z Pragi po zjeździe z mostu Łazienkowskiego na ul. Solec będą nią mogli dojechać jedynie do Łazienkowskiej) – Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa).