AKTYWNA WARSZAWA partnerem Maratonu Warszawskiego oraz Małego wielkiego biegu dla dzieci

16 września 2022
AKTYWNA WARSZAWA partnerem Maratonu Warszawskiego oraz Małego wielkiego biegu dla dzieci

Trwają zapisy na Mały Wielki Bieg - biegi dla dzieci i młodzieży organizowane w dzień przed 44. Maratonem Warszawskim! Zawody odbędą się w sobotę, 24 września w Ośrodku Polonia - dzień przed tym, gdy na trasę wyruszą dorośli biegacze. Organizator zaprasza do rywalizacji uczestników w wieku od 3 do 17 lat. Udział w wydarzeniu to nie tylko świetna zabawa, ale także szansa zaszczepienia w młodym pokoleniu pasji do biegania w przyszłości. Partnerem Maratonu Warszawskiego oraz Małego Wielkiego Biegu zostało Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Bieg dla najmłodszych!

MINI MARATON podzielony jest na siedem kategorii wiekowych. Dystans, jaki przebiegną  uczestnicy uzależniony jest od ich wieku. Najmłodsi zawodnicy - do lat 3, którzy wezmą udział  w Biegu Bąbla, mają do pokonania dystans ok. 100 metrów, a w biegu mogą towarzyszyć im  ich opiekunowie. Ci najstarsi biegacze – do 17 lat, którzy rywalizować będą w Biegu Nastolatka,  przebiegną cztery okrążenia Stadionu Polonii. 

Po raz pierwszy w historii młodzi adepci biegów MINI MARATONU będą ścigać się na i wokół  murawy boiska, a z trybun będą kibicować ich najbliżsi. To z pewnością okazja na niezapomniane wrażenia, świetną zabawę, a być może także początek wielkiej pasji?

Na wszystkich uczestników czeka pełna obsługa biegowa - odbiór pakietów i numerów startowych w biurze zawodów, profesjonalny pomiar czasu, doping kibiców płynący z trybun stadionu, na mikrofonie zawodowi komentatorzy sportowi, a na mecie – prawdziwy, odlewany medal!

Więcej szczegółów oraz zapisy do MINI MARATONU znajdziecie na stronie: https://maratonwarszawski.com/aktualnosci/biegi-dzieciece/

Dla dorosłych nie tylko Maraton!

Wszystkich dorosłych zaś organizatorzy zapraszają do spróbowania swoich sił podczas 44. Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzysżacych.

Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie biegu: https://maratonwarszawski.com

Biegowa zabawa dla każdego

Zarówno dzieci, jak i dorośli z pewnością będą świetnie bawić się i przeżywać sportowe emocje. Zapraszamy dorosłych na zawody w niedzielę oraz do zgłaszania najmłodszych na sobotni MINI MARATON! Kibicujcie, biegajcie i cieszcie się sportem!