Aktualności

30. Bieg Powstania Warszawskiego: 25 lipca lub 22 sierpnia!
31 marca 2020

30. Bieg Powstania Warszawskiego: 25 lipca lub 22 sierpnia!

Śledząc to, co dzieje nie tylko biegowym świecie pytacie, co z kolejnym wydarzeniem należącym do cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. 30. Bieg Powstania Warszawskiego – bo o nim mowa – jest teraz dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby odbył się on w tym roku. Jednak z uwagi na fakt, że sytuacja z pandemią jest dość dynamiczna, zakładamy dwa scenariusze wydarzeń.

 

WIĘCEJ
woda

#zostańwdomuAKTYWNIE: ćwiczenia a nawodnienie

#zostańwdomuAKTYWNIE: ćwiczenia a nawodnienie

 

WIĘCEJ
Zawsze patrz na jasną stronę... i #zostanwdomuAKTYWNIE
27 marca 2020

Zawsze patrz na jasną stronę... i #zostanwdomuAKTYWNIE

Obecna sytuacja wywołana pandemią i życiem w domowej kwarantannie mocno skomplikowała plany sportowców, także amatorów. Zamknięte pływalnie i część siłowni, zalecenia mówiące o ograniczaniu intensywności treningów czy odwołane zajęcia odbywające się w grupach. Cóż, łatwo nie jest. Nie możemy się jednak załamywać i frasować. Postępujmy w myśl zasady mówiącej, że nie powinno się tracić nerwów na wydarzenia, na które wpływu nie mamy i… poszukajmy korzyści

WIĘCEJ
Najlepsze, co możemy sobie dać. #zostanwdomuAKTYWNIE
26 marca 2020

Najlepsze, co możemy sobie dać. #zostanwdomuAKTYWNIE

Wydawałoby się, że nie istnieje prosta recepta na zachowanie zdrowia i urody. A jednak. Mamy ją na wyciągnięcie ręki i… nogi, w niemal każdym miejscu i czasie. Ruch i aktywność fizyczna – bo o tym mowa – to najlepsze, co możemy dać swojemu organizmowi. Także teraz, w domowych pieleszach.

WIĘCEJ
Jeszcze będzie przepięknie…?
19 marca 2020

Jeszcze będzie przepięknie…?

Odwołano zawody. Pierwsze, trzecie, kolejne. Z ogromnym żalem nadchodzącą wiosnę biegacze spisują na straty. Żal, złość, niepewność, nawet lęk – o siebie, o bliskich. Jak się w tym odnaleźć? Jak zmotywować się do dalszej pracy w tej, jakże zmienionej nie tylko w kontekście biegowym, rzeczywistości? Wspierać się! W końcu jesteśmy biegową rodziną.

WIĘCEJ
Zespół nieszczęśliwych wypadków czy brak pokory?
19 marca 2020

Zespół nieszczęśliwych wypadków czy brak pokory? O grzechach biegaczy słów kilka

Szacunek i pokora. Dwa słowa, które również w świecie biegowym powinny znaczyć bardzo dużo. A jak jest naprawdę? Czy wystarczająco często bijemy się w piersi i realnie oceniamy swoje możliwości? Czas na rachunek sumienia.

WIĘCEJ
Ośrodek Polonia  - 7 marca 2020 – zmiana organizacji pracy pływalni i hali sportowej
26 lutego 2020

Ośrodek Polonia - 7 marca 2020 – zmiana organizacji pracy pływalni i hali sportowej

Uprzejmie informujemy, że 7 marca 2020r ze względu na mecz piłkarski kobiet Polska – Mołdawia w ramach eliminacji mistrzostw Europy następuje zmiana organizacji  pracy obiektów sportowych Ośrodka Polonia.

WIĘCEJ
Zima w Mieście 2020 za nami!
24 lutego 2020

Zima w Mieście 2020 za nami!

Koniec ferii zimowych to czas na pierwsze podsumowania. A jest co podsumować. 

Zima w Mieście 2020 w Ośrodkach AKTYWNEJ WARSZAWY mimo braku typowej dla zimy aury cieszyła się sporą popularnością. Obiekty zarządzane przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ odwiedziło 6654 uczestników - dzieci z warszawskich szkół. Odwiedzały lodowiska, pływalnie, hale sportowe oraz jedyny całoroczny stoku narciarski na Górce Szczęśliwickiej.

Dziękujemy, że byliście z nami.

WIĘCEJ
Ośrodek Polonia – Po raz pierwszy w historii kobieca reprezentacja Polski  w piłce nożnej zagra w Warszawie
19 lutego 2020

Ośrodek Polonia – Po raz pierwszy w historii kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej zagra w Warszawie

Reprezentantki Polski w piłce nożnej, w sobotę 7 marca o godzinie 18:00 na stadionie Ośrodka Polonia (ul. Konwiktorska 6), zmierzą się z Mołdawią w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Dla kobiecej reprezentacji Polski mecz z Mołdawią będzie pierwszym w 39-letniej historii rozegranym w Warszawie.
WIĘCEJ